Microsoft otwiera AI Hub w Londynie

Microsoft otwiera AI Hub w Londynie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/8/2024, 6:20 PM

Liczba odsłon: 235

W zeszłym miesiącu gigant z Redmond ogłosił utworzenie działu Microsoft AI, który skupi się na rozwoju konsumenckich produktów AI, takich jak Copilot. Kolejne wydarzenie z tej dziedziny wydarzyło się wczoraj, gdy Microsoft poinformował o otwarciu nowego centrum sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii.

Microsoft AI London ma być miejscem pionierskiej pracy nad najnowocześniejszymi modelami językowymi, związaną z nimi infrastrukturą oraz tworzeniem światowej klasy narzędzi dla modeli bazowych w ścisłej współpracy z innymi zespołami AI w Microsoft i firmach partnerskich, w tym OpenAI. Kierownikiem centrum będzie Jordan Hoffmann, wybitny naukowiec i inżynier zajmujący się sztuczną inteligencją, wcześniej m.in. w Inflection i DeepMind. Dołączy do niego utalentowana grupa członków zespołu Microsoft AI pracująca w biurze Paddington w Londynie.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach będziemy publikować oferty pracy i aktywnie zatrudniać wyjątkowe osoby, które chcą pracować nad najciekawszymi i najbardziej wymagającymi zagadnieniami naszych czasów związanymi z AI. Poszukujemy nowych członków zespołu, którym zależy na wpływie na dużą skalę i którzy są pełnymi pasji innowatorami, chcącymi wnieść wkład w kulturę zespołową, w której ciągłe uczenie się jest normą.

To świetna wiadomość dla Microsoft AI i dla UK. Jako obywatel Wielkiej Brytanii, urodzony i wychowany w Londynie, jestem dumny, współzakładając i budując tu najnowocześniejszy biznes AI. Jestem głęboko świadomy wyjątkowej puli talentów i ekosystemu AI w UK i jestem podekscytowany, oświadczając to w UK w imieniu Microsoft AI. Wiem – poprzez moją bliską współpracę z liderami brytyjskiego rządu, społeczności biznesowej i środowiska akademickiego – że ten kraj angażuje się w rozwój AI w odpowiedzialny sposób i kładąc nacisk na bezpieczeństwo, aby stymulować inwestycje, innowacje i wzrost gospodarczy. Nasza decyzja o otwarciu tego centrum w Wielkiej Brytanii odzwierciedla te ambicje.


— Mustafa Suleyman, EVP i CEO Microsoft AI

Microsoft AI London hub uzupełnia dotychczasową obecność Microsoftu w UK, wliczając w to laboratorium Microsoft Research w Cambridge. Microsoft działa Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat, wprowadzając do regionu osiągnięcia na polach chmury obliczeniowej i AI, rozwijając nowe sposoby interakcji z technologią, a także transformując usługi edukacyjne i publiczne oraz wspierając brytyjską ekonomię.

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2024/04/07/announcing-new-microsoft-ai-hub-in-london/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia