Coca-Cola wyda 1,1 mld dolarów na usługi AI i chmurowe Microsoftu

Coca-Cola wyda 1,1 mld dolarów na usługi AI i chmurowe Microsoftu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/23/2024, 7:20 PM

Liczba odsłon: 1054

Microsoft ogłosił nowe, duże partnerstwo z The Coca-Cola Company. W ramach 5-letniej umowy znany producent napojów planuje wydać 1,1 miliarda dolarów na usługi generatywnej sztucznej inteligencji oraz chmurowe od Microsoftu. Firma przeniosła już swoje aplikacje do Microsoft Azure oraz używa Azure OpenAI Service jako wsparcia dla marketingu, obsługi łańcucha dostaw i nie tylko.

Coca-Cola zamierza mocno zainwestować w Microsoft Cloud oraz jej możliwości generatywnej AI, a Microsoft Cloud został wybrany jego preferowaną i strategiczną platformą chmury i AI. W ramach tego partnerstwa obie firmy będą wspólnie eksperymentować z przełomową, nową technologią Azure OpenAI Service, aby rozwijać innowacyjne przypadki użycia generatywnej sztucznej inteligencji w różnych funkcjach biznesowych. Obejmuje to testowanie, jak Copilot dla Microsoft 365 może pomóc w ulepszeniu produktywności pracowników – czytamy w oświadczeniu.

Coca-Cola przeniosła już wszystkie swoje aplikacje do Azure i już prawie od roku korzysta z Azure OpenAI Service do przekształcania wszystkich obszarów – od marketingu, przez produkcję, po łańcuch dostaw. Microsoft dodaje, że firma obecnie eksploruje użycie cyfrowych asystentów napędzanych przez generatywną AI w Azure OpenAI Service, aby pomóc pracownikom ulepszać doświadczenie klienta, uprościć operacje, zyskać przewagę konkurencyjną, zwiększać wydajność i odkrywać nowe możliwości rozwoju.

Co ciekawe, to nie jedyna taka inwestycja w ostatnim czasie. Wczoraj Microsoft ogłosił partnerstwo z Cognizant, liderem usług cyfrowej transformacji. W jego ramach Cognizant wykupił aż 25 tysięcy stanowisk Copilot dla Microsoft 365 oraz po 500 stanowisk Microsoft Copilot for Sales i Microsoft Copilot for Service.

Źródło: https://news.microsoft.com/2024/04/23/the-coca-cola-company-and-microsoft-announce-five-year-strategic-partnership-to-accelerate-cloud-and-generative-ai-initiatives/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia