Microsoft inwestuje w Skedulo, platformę do planowania dla firm

Microsoft inwestuje w Skedulo, platformę do planowania dla firm

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:34
25.03.2019
337 wyświetleń

M12 (dawniej Microsoft Ventures), czyli inwestycyjne ramię Microsoftu, inwestuje często w AI, deep learning, komunikację czy fintech, ale niejednokrotnie wspomagał też twórców rozwiązań do planowania, tworzenia harmonogramów, obsługi kalendarza etc. Właśnie w tej niszy plasuje się Skedulo, które ogłosiło zakończenie drugiej tury inwestycyjnej. Zebrano fundusze w wysokości 28 mln dolarów, a rundzie tej przewodził M12.

Skedulo jako platforma do planowania dla przedsiębiorstw może być używane do rozwiązywania konfliktów w harmonogramach, przydzielania pracy, optymalizowania tras podróży, śledzenia produktywności i komunikowania się w czasie rzeczywistym. Usprawnia ono również ustalanie zadań i komunikację między planującymi a pracownikami mobilnymi. Suma, którą zebrała firma, zostanie zainwestowana w rozwój jej zespołów w Brisbane i Sydney w Australii, San Francisco w USA, Hồ Chí Minh w Wietnamie i Londynie w UK. Również w ramach tej inwestycji Priya Saiprasad, dyrektor M12, zasiądzie w radzie dyrektorów Skedulo.

Skedulo sprawia, że zarządzanie mobilną siła roboczą w nowoczesnych firmach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dostarcza klientom narzędzi i zasobów potrzebnych do umacniania ich pracowników mobilnych. Jesteśmy podekscytowani, wspierając zespół Skedulo w jego wysiłkach, by lepiej obsługiwać klientów, rozszerzając sposób, w jaki pracodawcy kontaktują się z pracownikami.
– Priya Saiprasad, dyrektor M12, Microsoft

Nie wiadomo jeszcze, czy Microsoft będzie chciał wykupić technologię Skedulo (wraz z całą firmą i pracownikami) i włączyć ją do swoich produktów, jak np. Kalendarza w Outlook.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-m12-invests-in-skedulo-a-scheduling-platform-for-the-enterprise/

Polecamy również w kategorii Microsoft