Microsoft dalej inwestuje w badania nad samochodami autonomicznymi

Microsoft dalej inwestuje w badania nad samochodami autonomicznymi

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:01
06.04.2018
0 komentarzy
614 wyświetlenia

Microsoft wspiera rozwój pojazdów autonomicznych na wielu poziomach, m.in. tworząc wirtualny symulator, prowadząc badania nad szybowcami sterowanymi przez AI czy oferując pojazdom zaplecze w postaci Azure, Cortany i Office 365. Teraz firma nawiązała współpracę z American Center for Mobility, organizacją NGO, której dostarczy swoich technologii w chmurze. Poznajmy szczegóły.

American Center for Mobility

American Center for Mobility to organizacja non-profit, testująca i rozwijająca produkty umożliwiające bezpieczną walidację połączonej i zautomatyzowanej technologii dla pojazdów, a także przyspieszającą rozwój standardów. ACM ogłosiło nawiązanie partnerstwa z Microsoft, którego celem będzie osiąganie postępów w badaniu i testowaniu pojazdów autonomicznych. W związku z tym firma z Redmond stanie się ekskluzywnym dostawcą chmury (w tym narzędzi do pracy z ogromnymi ilościami danych) dla centrum mobilności, które ACM otwiera w kompleksie Willow Run w stanie Michigan.

"Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Microsoft, by prowadzić świat w kierunku bezpiecznego rozwoju technologii CAV i umożliwić bezpieczne wprowadzanie tych pojazdów na drogi krajowe" - powiedział John Maddox, CEO American Center for Mobility. Organizacja pretenduje do miana wiodącego światowego centrum dla firm zajmujących się mobilnością, a jego technologia - teraz ze wsparciem dla Big Data ze strony Microsoft - wspomoże firmy w rozwoju i testowaniu pojazdów autonomicznych w kontrolowanym środowisku, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa. "Pojazdy szybko stają się centrami danych na kółkach, a możliwość wykorzystania olbrzymich ilości generowanych informacji do napędzania innowacji jest bezprecedensowa" - mówi Kevin Dallas, CVP AI, IoT and Intelligent Cloud BD w Microsoft. "Jesteśmy dumni, że ACM wybrało Microsoft Azure jako wyłącznego dostawcę usług w chmurze ze względu na jego inteligentne możliwości i ochronę na poziomie korporacyjnym, co jest niezbędne do opracowania kompleksowych rozwiązań, które pomogą napędzać przyszłość mobilności".

Partnerstwo Microsoftu z ACM będzie także obejmować projektowanie opartego na chmurze Azure rozwiązania Data Management & Analytics Platform (DMAP), które będzie gromadzić, przechowywać i analizować dane z testów przeprowadzanych w centrum.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.prnewswire.com/news-releases/american-center-for-mobility-state-of-michigan-celebrate-grand-opening-300624045.html

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor