HoloLens trafia do branży kontroli ruchu lotniczego

HoloLens trafia do branży kontroli ruchu lotniczego

 Damian Lisak
Damian Lisak
12:07
24.03.2017
0 komentarzy
1187 wyświetleń

Możliwości HoloLens są ogromne, a dowodem na to jest zwiększająca się liczba firm i branż, w jakich to urządzenie jest wykorzystywane. Rośnie także liczba aplikacji dedykowanych pod gogle Microsoftu. Przykładem może być aplikacja Clarity Holotower, której celem jest zmodernizowanie i przeniesienie przemysłu kontroli ruchu lotniczego do XXI wieku.

Zadaniem aplikacji jest umożliwienie użytkownikowi śledzenie samolotów i pojazdów naziemnych oraz wyświetlanie o nich informacji takich jak prędkość czy wysokość w czasie rzeczywistym – w trójwymiarze. Ponadto aplikacja umożliwi wyświetlanie i zarządzanie przestrzenią lotniczą w pełnej skali, nawet jeżeli na lotnisku występuje mgła. Kolejną zaletą jest możliwość skonfigurowania i dostosowania obszaru roboczego poprzez tworzenie wirtualnych monitorów.

Działanie aplikacji ma polegać na przetwarzaniu danych zebranych z Asterixa i ADS-B, wielu kamer 360 i PTZ, trójwymiarowego modelu lotniska oraz danych mapy, a także wprowadzonych danych meteorologicznych. Firma 360World zaprezentowała swoją aplikację na początku bieżącego miesiąca podczas Światowego Kongresu ATM w Hiszpanii.

Aplikacja Clarity HoloTower jest dowodem na to, iż rozwój technologii jest coraz bliższy tej, którą można oglądać w filmach Sci-Fi. Tworzenie i dostosowywanie własnego obszaru roboczego jest niebywałą zaletą takiego rozwiązania – wszystkie potrzebne dane są zawsze pod ręką, w dogodnym miejscu. Ta wygoda będzie miała niewątpliwie odzwierciedlenie w dokładności wykonywanej pracy, a tym samym - bezpieczeństwie pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/360world-brings-the-hololens-to-the-air-traffic-control-industry/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor