HoloLens jako przyszłość telemedycyny

HoloLens jako przyszłość telemedycyny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:25
19.12.2017
0 komentarzy
978 wyświetleń

HoloLens od początku przedstawiany był jako urządzenie do świadczenia skomplikowanych często usług na odległość lub z dostępem do odległej bazy wiedzy. Możliwościami tymi szybko zainteresował się przemysł medyczny, zwłaszcza w firmach pragnących rozwijać systemy telemedyczne. Nie tak dawno pisaliśmy o zdalnym lekarzu z dostawą do domu, czyli o rozwiązaniu australijskiej firmy Silver Chain Group. Dziś zajmiemy się kolejną propozycją z tej dziedziny.

Exelus nomadeec

Platforma, którą tu widzicie, to Nomadeec autorstwa firmy Exelus. Jest ona oparta na HoloLens i ma sprawdzać się zwłaszcza tam, gdzie błyskawiczny dostęp do danych i specjalistów może ratować życie. Aplikacja dedykowana jest technikom ratownictwa medycznego i służbom paramedycznym, oferując im dostęp do informacji niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Ratownicy na soczewkach HoloLens mogą oglądać dane pacjenta, także te pochodzące z urządzeń diagnostycznych Bluetooth, oraz konsultować się z lekarzami-specjalistami poprzez wideokonferencje. W ten sposób Nomadeec redukuje czas od przyjazdu służb ratowniczych do kontaktu ze specjalistą - wszystko to może się dziać praktycznie w czasie rzeczywistym, gdy zajdzie taka potrzeba.

"Nasze rozwiązanie jest globalną odpowiedzią w walce przeciw medycznemu upustynnieniu, szczególnie w obszarach wiejskich. Nomadeec usprawnia komunikację, co oznacza szybsze i lepsze decyzje medyczne, i zapobiega niepotrzebnej hospitalizacji. Jako bezpieczna platforma oparta na chmurze Nomadeec sięga po godne zaufania dane dla celów medyczno-prawnych i badawczych" - wyjaśnia Exelus. Rozwiązanie zbudowane jest na podstawie otwartej architektury. Aplikacje mobilne Nomadeec dostępne są też na tablety i smartfony z Androidem, iOS i Windows. Platforma łączy się z urządzeniami medycznymi poprzez Bluetooth, z kartą zdrowia pacjenta (PCR) i API innych aplikacji medycznych.

Aplikację okrzykniętą "przyszłością medycyny" i stojącą za nią technologię Exelus zamierza zaprezentować już niebawem na targach CES 2018.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.nomadeec.com/event/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor