HoloLens i Azure wspomagają proces sprzedaży

HoloLens i Azure wspomagają proces sprzedaży

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:38
24.04.2017
1 komentarz
1005 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft rozpoczął współpracę z thyssenkrupp, firmą produkującą windy domowe. Thyssenkrupp w zestawy HoloLens wyposażył swoich 24000 pracowników technicznych, co pozwoliło im "pracować do czterech razy szybciej, niż wcześniej". Niemiecki koncern ogłosił nowy projekt, w którym prócz HoloLens wykorzysta Microsoft Azure, by odmienić proces sprzedaży - także tej mobilnej.

W przeszłości thyssenkrupp używał złożonego systemu etykiet i kamer. Wymagał on manualnego wprowadzania danych, by upewnić się, że mocno spersonalizowane ustawienia zostały wymierzone precyzyjnie. Nie jest to specjalnie zaskakujące, bowiem instalacja nowej windy schodowej wymaga wielu obliczeń i jest przedsięwzięciem dość czasochłonnym. Powiew świeżości (czy - jak byśmy powiedzieli - cyfrowej transformacji) wnosi do niego HoloLens. Za pośrednictwem zestawu AR sprzedawca może dokonać pomiarów klatki schodowej już podczas pierwszej wizyty u klienta. Sprzedawca może też zaprezentować klientowi wizualizację rozwiązania, po prostu dając mu popatrzeć przez soczewki HoloLens.

Jaka w tym rola Microsoft Azure? Dane pomiarowe są automatycznie udostępniane działowi produkcji właśnie za pośrednictwem chmury, przez co rezultaty na miejscu sprzedaży mogą zostać przedstawione w czasie niemal rzeczywistym, a zespół może podejmować decyzje dużo szybciej. Microsoft dzieli się spostrzeżeniem, że "cyfryzacja procesów sprzedażowych i produkcyjnych redukuje czas dostawy nawet czterokrotnie".

Korzystając z okazji, Microsoft ma jeszcze jedną cenną informację - HoloLens pomyślnie przeszedł testy dotyczące bezpieczeństwa artykułów okulistycznych w USA i Europie. Mowa tu o standardach ANSI Z87.1, CSA Z94.3 oraz EN 166. Zgodność z uznawanymi w wielu regionach standardami otwiera przed HoloLens drogę do firm i instytucji, które takich certyfikatów wymagają.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/check-out-how-thyssenkrupp-uses-hololens-to-transform-their-home-mobility-solutions-business/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

  • gosc 11:54 25.04.2017

    Przerzucam sie na chodzenie po schodach...

Skomentuj

Autor