Menu kategorii
 • Windows XP ukryty w Forza Horizon 4

  Windows XP ukryty w Forza Horizon 4

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:43
  05.10.2018
  1575 wyświetleń

  W tym tygodniu na PC i Xbox One ukazała się Forza Horizon 4, jedna z najgorętszych gier tego roku. O dynamicznych porach roku, standardowych i unikalnych pojazdach czy sztucznej inteligencji uciekających zwierząt wiadomo już w zasadzie wszystko, ale nadal niezgłębiony pozostaje jeden aspekt - easter eggi. Forza to sztandarowe wydawnictwo Microsoft Studios, dlatego nie mogło w nim zabraknąć ukrytych odniesień do równie sztandarowego systemu operacyjnego.

  Na pierwszego tego typu easter egga natknęliśmy się we wrześniu, kiedy okazało się, że dźwięk zamykania Windows XP będzie mógł zostać użyty jako melodia klaksonu w nadchodzącym Horizon 4. Różne gry wyścigowe z opcją personalizacji pojazdów przyzwyczaiły nas do oryginalnych kompozycji, ale dźwięku zamykania jakiegokolwiek systemu operacyjnego jeszcze nie było. Tymczasem w grze zauważono kolejne odniesienie do kultowego XP. Zerknijcie na to.

  Znalezisko udostępniła Jen Gentleman, Software Engineer oraz Community Manager z Microsoft. Zrzut ekranu w oczywisty sposób przypomina Idyllę, domyślne tło pulpitu w Windows XP. Słynne ujęcie wykonał fotograf National Geographic, Charles O'Rear, który jechał do swojej dziewczyny w 1996 roku drogą stanową 12/121 w hrabstwie Sonoma, w stanie Kalifornia. Teraz na podobny widok mogą trafić również gracze w Forza Horizon 4.

  Idylla jest zapisem idealnego momentu. Warunki pogodowe i oświetleniowe zeszły się w taki sposób, że fotograf stwierdził: "To jest to!". Wielu sądziło, że słynna tapeta jest efektem pracy grafików komputerowych, ale autor zdjęcia stanowczo temu zaprzecza. Teraz na niemal identycznie wyglądające wzgórza (choć już nie w Kaliforni, a w Wielkiej Brytanii) wybrać się mogą gracze. Idylla stoi zatem otworem przed dociekliwymi eksploratorami.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-xp-default-wallpaper-lives-on-in-forza-horizon-4-thanks-to-fan-made-homage

  Polecamy również w kategorii Windows XP