Wersja RC trybu Windows XP jest już dostępna

Wersja RC trybu Windows XP jest już dostępna

 Adam Stępień
Adam Stępień
22:14
05.08.2009
2 komentarze
4262 wyświetlenia
Firma Microsoft Corporation udostępniła wersję RC (Release Candidate) trybu Windows XP pod system operacyjny Windows 7. Tryb Windows XP został zaprojektowany specjalnie w celu zapewnienia zgodności ze starszymi aplikacjami biurowymi. Zaktualizowany tryb Windows XP współpracuje z wersjami RC i RTM systemów Windows 7 Professional, Ultimate i Enterprise.

Bazując na opiniach użytkowników wersji beta trybu Windows XP do wersji RC wprowadzono kilka ulepszeń. Urządzenia USB można teraz podłączać do aplikacji trybu Windows XP bezpośrednio z poziomu paska zadań Windows 7. Oznacza to, że urządzenia USB, takie jak drukarki i stacje flash, są dostępne w aplikacjach działających w trybie Windows XP bez potrzeby przechodzenie w tryb pełnoekranowy. Dostęp do aplikacji trybu Windows XP uzyskiwany jest za pomocą funkcji „jump list”. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy aplikację trybu Windows XP na pasku zadań Windows 7, aby wybrać i otworzyć ostatnio używane pliki. W wersji RC można określić, gdzie będą przechowywane pliki dysków różnicowych trybu Windows XP. Można teraz wyłączyć współdzielenie dysku między trybem Windows XP a Windows 7, jeśli ta funkcja jest niepotrzebna. Ponadto początkowa instalacja obejmuje nowy samouczek, który wyjaśnia, jak skutecznie używać trybu Windows XP.

Szersze omówienie trybu Windows XP wprowadzonego w Windows 7 znajduje się w nowym artykule opublikowanym na łamach naszego Portalu. Więcej informacji o systemie Windows 7 znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • madrala 00:01 06.08.2009

    <p>a jest win xp rc pod viste</p>

  • DeVeDe 00:52 08.08.2009

    <p>[b]madrala[/b]</p> <p>Niby skad wiesz?</p>

Skomentuj

Autor