Aktualizacja związana z Edge Chromium dotarła do Windows 7 i 8.1

Aktualizacja związana z Edge Chromium dotarła do Windows 7 i 8.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/22/2020, 12:46 PM

Liczba odsłon: 3570

15 stycznia miała miejsce premiera nowego Microsoft Edge. Najszybszą i najłatwiejszą drogą jego pozyskania było od początku pobranie instalki ze strony. Nieco później Microsoft zaczął udostępniać aktualizację przeglądarki poprzez Windows Update na wybranych wersjach Windows 10. Wersja ta będzie preinstalowana dopiero w Windows 10 20H2.

Edge Chromium jako pierwsza wieloplatformowa przeglądarka Microsoftu został wydany również dla starszych systemów. Od wielu miesięcy jego instalator można pobrać na Windows 7 i 8.1. Co ciekawe, premiera przeglądarki miała miejsce dzień po wygaszeniu wsparcia dla Windows 7 i nie przeszkadza to wcale w jej instalacji. Microsoft wręcz do tego zachęca — na tyle, że wypuścił pierwszą ogólnodostępną aktualizację Siódemki od stycznia. KB4567409, posiadająca opis "Update for the new Microsoft Edge for Windows 7 SP1 and Windows 8.1: June 17, 2020" jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych Windows 7 SP1 i Windows 8.1. Według listy zmian:

  • Nowy Microsoft Edge zostanie przypięty do paska zadań i zostanie dodany skrót na pulpicie. Jeśli twoja obecna wersja Microsoft Edge ma już skrót, będzie on zamieniony.
  • Nowy Microsoft Edge nie zastąpi Internet Explorera.
  • Ta aktualizacja nie zmienia twojej domyślnej przeglądarki.
Wsparcie dla Windows 7 zakończyło się 14 stycznia 2020. Mimo że Microsoft Edge pomaga zapewnić bezpieczeństwo twojemu urządzeniu podczas korzystania z Sieci, twoje urządzenie może być nadal podatne na zagrożenia bezpieczeństwa. Zalecamy przejście do wspieranego systemu operacyjnego.

Aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie przez Windows Update. W przypadku Ósemki nie ma żadnych wymagań, jednak użytkownicy Siódemki muszą mieć uprzednio zainstalowaną aktualizację SHA-2 (KB4474419) z 23 września 2019 lub późniejszą, a także aktualizację SSU (KB4490628) z 12 marca 2019 lub późniejszą.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia