Alarmy i zegar z designem "Sun Valley" teraz dla wszystkich w Windows 10

Alarmy i zegar z designem "Sun Valley" teraz dla wszystkich w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:09
01.03.2021
1633 wyświetlenia

Aktualizacje wizualne spod szyldu Sun Valley mają stać się szeroko dostępne w tegorocznych aktualizacjach Windows 10 21H1 i 21H2, przy czym już grudnia ich elementy można było odnaleźć w wybranych aplikacjach. Jedną z pierwszych była apka Alarmy i zegar, która zaliczyła całościową aktualizację designu. Teraz wersja ta stała się ogólnodostępna dla użytkowników Dziesiątki.

Alarmy i zegar w wersji 10.2012, dostępnej od grudnia dla Windows Insiderów, zostały odmienione praktycznie we wszystkich obszarach. W ostatnich dniach Microsoft wypuścił aktualizację do wersji 10.2101.28.0, przeznaczonej już z kolei dla wszystkich w stabilnym wydaniu Windows 10. W wersji tej czekają na nas nowe kontrolki, animacje, zachowanie interfejsu, łatwiejszy dostęp do minutników, alarmów, czasów i innych ważnych elementów, ustawienia motywu niezależnie od systemu i wreszcie aktualizacja samych motywów — jasnego i ciemnego.

Jest to pierwsze (!) takie odświeżenie Alarmów i zegara od 2015 roku, czyli roku premiery Windows 10, w którym to aplikacja jest preinstalowana. Podobne zmiany czekają też pozostałe aplikacje i składniki systemu. Sun Valley to kryptonim zmian w wyglądzie, jakie Microsoft chce wprowadzić do Windows 10 w tym roku. Firma planuje zaktualizować interfejsy użytkownika na najwyższym poziomie, takie jak menu Start, Centrum akcji, a nawet Eksplorator plików, z nowoczesnymi designami, lepszymi animacjami i nowymi funkcjonalnościami.

Sun Valley nie jest postrzegany jako następca, lecz jako rozwinięcie Fluent Design. Choć sam projekt nie jest jeszcze oficjalnie i bezpośrednio omawiany przez Microsoft, część zmian zaczęła już przenikać do systemu i aplikacji, m.in. za sprawą zaokrąglonych rogów w interfejsach. Praktycznie w całości jego założenia realizuje interfejs Windows 10X.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-alarms-clock-app-updated-with-new-sun-valley-look/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie