Microsoft chce zrewolucjonizować "platformę doświadczeń" Windows

Microsoft chce zrewolucjonizować "platformę doświadczeń" Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:36
24.05.2021
1582 wyświetlenia

Już od wielu miesięcy napływają kolejne informacje i dowody świadczące o pracach Microsoftu nad większą aktualizacją wizualną Windows 10. Działania pod kryptonimem Sun Valley mają na celu przeprojektowanie zarówno interfejsów (UI), jak i doświadczeń użytkownika (UX). Są one postrzegane jako rozwinięcie Fluent Design System — języka designu, który od kilku lat transformuje Windows 10 i inne produkty firmy. Okazuje się, że Sun Valley również nie będzie wydarzeniem jednorazowym oraz że łączy go relacja z innym znanym projektem.

Nieco więcej szczegółów na temat planów Microsoftu względem Sun Valley dowiadujemy się z oferty pracy dla Program Managera w zespole "interaktywnych doświadczeń" w Windows:

Interactive eXperiences Platform (IXP) Team w Windows jest odpowiedzialny za kluczowe platformy Kompozycji, Renderowania i Wprowadzania, na których zbudowane są UX-y Windows i wszystkich aplikacji Windows — od menu Start, poprzez Office i Edge, po Wasze ulubione apki Windows. Mamy też dużą część API Win32 i infrastruktury leżącej u podstaw wszystkich funkcjonalności i aplikacji Windows. Zespół ten wprowadził Dotyk do Windows, Precyzyjne Touchpady do Laptopów z Windows i Windows Ink dla urządzeń 2:1. Jesteśmy teraz w trakcie wieloletniej podróży, by zrewolucjonizować platformę UX Windows, dostarczając najlepsze interaktywne doświadczenia prezentujące najnowocześniejszy sprzęt.

Zadaniem osoby poszukiwanej na stanowisko będzie pomoc zespołowi w definiowaniu, projektowaniu, planowaniu i budowaniu dużych ulepszeń platformy UX oraz dostarczanie przyszłych technologii i funkcji OS poprzez Project Reunion. W grę mają wchodzić nowe innowacje platformy, w nauce i wprowadzaniu których Program Manager będzie pomagał zarówno wewnętrznym zespołom z Microsoft, jak też zewnętrznym dostawcom i deweloperom.

Wygląda na to, że Project Reunion traktowany jest przez Microsoft jako część składowa Sun Valley (albo też projekt rozwijany równolegle — dokładna ich relacja nie jest znana). Pod tym szyldem firma zamierza połączyć platformy aplikacji Win32 z UWP za sprawą zestawu bibliotek, frameworków, składników i narzędzi, których programiści mogą używać w aplikacjach, aby uzyskać dostęp do funkcjonalności platformy Windows we wszystkich typach aplikacji na wiele różnych wersji Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-says-they-are-on-a-multi-year-journey-to-revolutionize-the-windows-ux-platform/

Polecamy również w kategorii Windows 11