Skype nowej generacji debiutuje na Androidzie. Windows i iOS trochę poczekają

Skype nowej generacji debiutuje na Androidzie. Windows i iOS trochę poczekają

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:52
02.06.2017
2236 wyświetleń

"Życie jest zajmujące i wypełnione zbyt wieloma opcjami" - napisał wczoraj zespół Skype - "Pozostawanie połączonym w całym tym zgiełku może być czasem wyzwaniem". Microsoft swoją wizję (być może przewrotnie) urzeczywistnia w Skype, który faszeruje nie mniejszym zgiełkiem botów, kolorów, emotikon i funkcjonalności. Oto nowa generacja Skype, która "uczyni prostszym doświadczanie wspólnego, codziennego życia".

Nowa (przy czym nie pierwsza i nie ostatnia) wizja starego komunikatora jest dość radykalna... nawet jak na sam Microsoft. Skype został "przebudowany od podstaw" i zyskał nowy interfejs, w którym "czat zajmuje pierwszoplanową, centralną pozycję". Zamiarem twórców było uczynienie czatu grupowego doświadczeniem pełnym życia, ekspresji i personalizacji. Użytkownicy otrzymają więcej opcji dostosowywania aplikacji pod względem kolorystycznym, ale to samo stanie się udziałem konwersacji - "po prostu klikając ikonę obok dowolnej wiadomości lub połączenia wideo, możecie teraz wyrazić to, co czujecie, w dowolnej chwili". Wydaje się, że firma z Redmond wierzy, że nudne, tradycyjne konwersacje nie są wystarczające, by zdobyć uwagę nowoczesnego użytkownika. W nowej generacji Skype widać więc zwłaszcza wpływ konkurencyjnych komunikatorów mobilnych. "Z nowym Skype jeszcze łatwiej jest zamienić rozmowę w akcję - z grupowymi konwersacjami, dodatkami i botami" - dodają twórcy.

Microsoft kontynuuje - "Nowy panel 'Wyszukaj' zajmuje centralne miejsce i czyni Skype nieskończenie wyszukiwalnym. Szukasz miejsc na wielki mecz? Wyciągnij cennik biletów i opcje miejscówek bezpośrednio z czatu dzięki botowi StubHub. Szukasz idealnego przepisu na brunch? Odkryj najnowsze trendy z dodatkiem BigOven i poznaj wiele sposobów na tosty z avocado. Planujesz weekendowy wypad ze starymi przyjaciółmi? Poczatuj z botem Expedia, by sprawdzić godziny odlotów i ceny". Najwyraźniej "botocentryczna przyszłość" i wizja "konwersacji jako platformy" zaczynają się w Skype już teraz. Microsoft planuje dodawanie kolejnych botów konwersacyjnych i rozszerzeń, które pozwolą użytkownikom porozumiewać się z ulubionymi firmami i dynamicznie pozyskiwać informacje bez konieczności opuszczania aplikacji Skype.

Kolejnym krokiem w tworzeniu nowej generacji Skype jest położenie mocnego nacisku na aspekt społecznościowy. Z prostego (w tradycyjnym znaczeniu) komunikatora Skype staje się powoli platformą społecznościową, zyskując swoją własną wersję Snapchat Stories, czyli Skype Highlights. Podobnie jak w rozwiązaniu konkurencji, implementacja Skype oferuje użytkownikom łatwy sposób na zarejestrowanie i udostępnianie zdjęć i filmików o ograniczonym czasie życia, zamieszczanie ich na tablicy, tak by rodzina i znajomi mogli je oglądać i reagować poprzez emoji. Zmienia się także tak trywialna (zdawałoby się) czynność, jak rozmowa. Microsoft twierdzi, że odtąd "jest w tym trochę więcej zabawy" z możliwością "udostępniania zdjęć, wiadomości, emotikon i naklejek w czasie rzeczywistym".

1

To, co tu widzimy, jest ostatnim wkładem Microsoftu w odmienienie Skype'a. Przeszło dwa miesiące temu, po 9 miesiącach w wersji Preview firma ukończyła nową wersję Skype UWP dla Windows 10, by ponownie zapowiedzieć całkowite odświeżenie doświadczenia Skype. Niestety, użytkownicy Windows nie zyskają tak szybko dostępu do nowej generacji, bowiem ta zadebiutuje na Androidzie "w ciągu najbliższych tygodni". Zaraz po niej ukaże się wersja dla iOS. Użytkownicy Windows i Mac na aktualizację będą musieli poczekać jeszcze parę miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-reveals-next-generation-of-skype-launching-on-android-ios-and-windows-later

Polecamy również w kategorii Skype na Androidzie