Shutterstock integruje generator obrazów DALL-E od OpenAI

Shutterstock integruje generator obrazów DALL-E od OpenAI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/26/2022, 4:30 PM

Liczba odsłon: 2128

Shutterstock ogłosił, że zamierza rozszerzyć współpracę z OpenAI, twórcą DALL-E, generatora obrazów opartego na sztucznej inteligencji. Platforma z grafikami stockowymi zyska nowe narzędzie dla użytkowników o nazwie Shutterstock.ai, które pozwoli tworzyć grafiki w oparciu o opisy tekstowe, a jednocześnie będzie szkolić samą sztuczną inteligencję.

OpenAI i Shutterstock nawiązali już strategiczne partnerstwo w 2021 r. Pomogło już ono w trenowaniu i poprawie możliwości DALL-E:

Dane, na które nabyliśmy licencję od Shutterstock, miały kluczowe znaczenie dla szkolenia DALL-E. Cieszymy się, że Shutterstock może zaoferować swoim klientom obrazy DALL-E jako jedno z pierwszych wdrożeń za pośrednictwem naszego interfejsu API. Nie możemy doczekać się przyszłej współpracy, bowiem sztuczna inteligencja stanie się integralną częścią twórczych przepływów pracy artystów.
— Sam Altman, CEO OpenAI

Dotychczas klienci serwisów z grafikami stockowymi mogli wybierać jedynie spośród prac opublikowanych przez twórców. Zasoby te są przepastne, jednak nie nieograniczone. Generatory obrazów oparte na AI, o których ostatnio zrobiło się głośno (oprócz DALL-E warto wymienić choćby StableDiffusion) mają już niemal nieskończone możliwości, a ich efekty potrafią być zdumiewające.

DALL-E 2

Shutterstock tę nową funkcjonalność promuje hasłem Creativity at the Speed of Your Imagination. Nie ma tu przesady, bowiem generator obrazów AI rzeczywiście potrafi stworzyć całkiem przyzwoitą grafikę w mgnieniu oka. Wystarczy podać mu opis tekstowy w języku angielskim i ewentualnie dobrać parametry, by po chwili uzyskać jego graficzną reprezentację według "wyobraźni" sztucznej inteligencji. Kreatywność nabiera tu jednak nowego znaczenia — jest ona już mocno maszynowa i nie potrzebuje ludzkich artystów czy designerów, przynajmniej na wstępnym etapie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia