Szybsze generowanie obrazów w Bing Image Creator dzięki Microsoft Rewards

Szybsze generowanie obrazów w Bing Image Creator dzięki Microsoft Rewards

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/24/2023, 8:37 PM

Liczba odsłon: 2596

W tym tygodniu Microsoft uruchomił Bing Image Creator, napędzany przez model sztucznej inteligencji DALL∙E od OpenAI generator obrazów. Towarzyszy on Czatowi Bing i pozwala tworzyć nowe grafiki w oparciu o opis wprowadzony przez użytkownika. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami pracę kreatora można przyspieszyć za pomocą punktów Microsoft Rewards.

W sierpniu 2022 roku program Microsoft Rewards trafił do Polski. Nagradza on użytkowników punktami za wykonywanie działań w Windows, Bing, Edge, Xbox i Microsoft Store, a punkty te można przeznaczyć na nagrody, takie jak kupony w sklepach internetowych i nie tylko. Punkty można też wykorzystać, aby przyspieszyć działanie Bing Image Creator.

Jeśli nie jesteście jeszcze zalogowani, to macie kolejny powód, by zacząć używać Microsoft Rewards. Jako członkowie Microsoft Rewards możecie dodatkowo przyspieszyć swoją kreatywną moc, używając punktów, aby zwiększyć szybkość, z jaką tworzone obrazy są generowane.
— Jordi Ribas, CVP Search & AI w Microsoft

Bing Image Creator korzysta z najnowszej wersji DALL-E od OpenAI, potężnego modelu językowego, który może generować spójne i różnorodne teksty na niemal każdy temat. Różnica między kreatorem a ChatGPT albo Bing Chat polega jednak na tym, że zamiast przyjmować tekst i generować wyniki tekstowe, na podstawie tekstu tworzy on obrazy. Wykorzystuje technikę nazywaną self-attention, aby uczyć się związków między tekstem a obrazami.

Bing Image Creator

Efektem działania kreatora są realistyczne obrazy, które mogą łączyć koncepcje, atrybuty i style. Przykładowo możesz poprosić go o narysowanie "kota noszącego kapelusz i okulary" albo namalowanie "surrealistycznego obrazu ananasa". Możesz też dołączyć wiele szczegółów, np. "stwórz realistyczne zdjęcie wytwornego nosorożca w trzyczęściowym garniturze, pijącego szklankę herbaty". Możliwości są niemalże nieograniczone. Wyjątek stanowią treści, które algorytm uzna za szkodliwe lub krzywdzące. Bing Image Creator odmówi wówczas wygenerowania obrazu i wyświetli ostrzeżenie.