Microsoft Designer już dostępny w publicznej wersji zapoznawczej

Microsoft Designer już dostępny w publicznej wersji zapoznawczej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/28/2023, 2:20 PM

Liczba odsłon: 2312

Microsoft Designer to jedna z najciekawszych zeszłorocznych zapowiedzi. Aplikacja przeznaczona jest do projektowania graficznego w Microsoft 365. Pomoże ona tworzyć posty w mediach społecznościowych, zaproszenia, cyfrowe kartki i wiele więcej. Sam Microsoft twierdzi, że Designer to taki PowerPoint na sterydach, w którym sztuczna inteligencja wykonuje większość skomplikowanych zadań. Teraz aplikacja stała się dostępna w wersji Public Preview.

Microsoft Designer to jedna z aplikacji, które pozwalają tworzyć eleganckie, profesjonalne i estetyczne treści bez konieczności posiadania profesjonalnych umiejętności. Dzięki leżącej u podstaw sztucznej inteligencji Designer upraszcza proces kreatywny, pomagając szybko zacząć tworzenie, rozszerzając kreatywne przepływy pracy i przezwyciężając blokady twórcze. Aplikacja została zbudowana, aby towarzyszyć użytkownikowi na wszystkich etapach tworzenia. Dużą rolę odgrywa tu AI. Microsoft podaje, że od zapowiedzi w październiku modele sztucznej inteligencji uległy znaczącemu ulepszeniu i teraz te możliwości zostały przelane do aplikacji Designer.

Po kilku miesiącach testów Microsoft rozszerzył dostępność Designera, likwidując listę oczekujących. Apka wciąż jednak pozostaje w wersji zapoznawczej. Designer został także zintegrowany z Microsoft Edge. Wystarczy jedno kliknięcie na pasku bocznym przeglądarki, aby zacząć przygodę z projektowaniem i tworzeniem. Firma podaje też możliwości, jakie dziś daje aplikacja:

  • Możesz zacząć pracę z Designerem, po prostu opisując w okienku to, czego chcesz. Generatywna sztuczna inteligencja zajmie się resztą, dobierając obrazy, tekst, elementy wizualne i sugestie projektowe.
  • Pisanie nigdy nie było prostsze. Napisz frazę, która odzwierciedla twoje myśli i uzyskaj dodatkowe sugestie — od nagłówków, po krótkie teksty — z sugestiami fontów, które pasują do designu. Aplikacja potrafi też tworzyć adekwatne hashtagi do postów na social media.
  • Personalizowanie i zmienianie rozmiaru projektu są teraz łatwiejsze. Nowa funkcja pozwala zmienić rozmiar kanwy, automatycznie dopasowując elementy, aby pasowały. Możesz dostosowywać rozmiar projektu do 20 różnych układów social media, w tym Instagram, Facebook, LinkedIn i inne.
  • Designer umożliwia teraz tworzenie animowanych wizualizacji, wliczając w to animowane tła, przejścia tekstu i nie tylko. Efekty aplikowane są automatycznie z pomocą technologii AI.

Aby korzystać z Designera, wejdź na stronę designer.microsoft.com i zaloguj się na swoje konto Microsoft.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/04/27/microsoft-designer-expands-preview-with-new-ai-design-features/