Authenticator Lite w Outlook już ogólnodostępny

Authenticator Lite w Outlook już ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/29/2023, 4:26 PM

Liczba odsłon: 364

W zeszłym miesiącu w publicznej wersji zapoznawczej został wydany Authenticator Lite (in Outlook), wprowadzając dodatkową funkcję bezpieczeństwa Microsoft Authenticator do aplikacji poczty, którą użytkownicy mają już na telefonach. Pod koniec zeszłego tygodnia usługa stała się ogólnodostępna. Co warto o niej wiedzieć?

Według badań przeprowadzonych przez Microsoft uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) wykonywane poprzez powiadomienia push w aplikacji Microsoft Authenticator są o 71% mniej narażone na przejęcie w porównaniu z tymi wykonywanymi poprzez kody SMS. Z tego też względu firma zachęca do korzystania z tej metody. Obsługuje ją wspomniany Authenticator Lite (w Outlook) na urządzeniach, na których nie pobrano jeszcze aplikacji Microsoft Authenticator.

Authenticator Lite (in Outlook) Authenticator Lite (in Outlook)

Użytkownicy Outlooka na telefonach są proszeni o zarejestrowanie uwierzytelniania wieloskładnikowego (multifactor authentication). Po tym, jak wprowadzą hasło przy logowaniu, będą mieli opcję wysłania powiadomienia wypychanego na urządzenie z Androidem lub iOS.

Źródło: Microsoft Tech Community

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia