Twórz obrazy za pomocą słów z Bing Image Creator

Twórz obrazy za pomocą słów z Bing Image Creator

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/21/2023, 5:40 PM

Liczba odsłon: 8337

Generowanie obrazów przez sztuczną inteligencję stało się popularne jeszcze przed nadejściem ChatGPT. Teraz jednak, napędzane przez model DALL∙E od OpenAI, trafiło do Bing jako Bing Image Creator. Usługa została zapowiedziana w październiku zeszłego roku, a od dziś staje się dostępna dla użytkowników Bing w wersji zapoznawczej.

W zeszłym miesiącu Microsoft uruchomił nowy Bing oparty o AI z czatem obsługiwanym przez Prometheusa — silnik działający na tej samej technologii, co ChatGPT. To nowy rozdział w historii wyszukiwarek internetowych, bowiem zamiast za pomocą tradycyjnych fraz możemy wyszukiwać poprzez rozmowę z AI na czacie, zadając jej skomplikowane pytania, dostosowując styl odpowiedzi i nie tylko. Kolejnym udoskonaleniem nowego Bing jest wprowadzenie do niego elementu wizualnego. Nie chodzi tu jednak o wyszukiwanie obrazów, lecz o ich generowanie.

Bing Image Creator opiera się na zaawansowanej wersji modelu DALL∙E od OpenAI i pozwala nam tworzyć obrazy, zwyczajnie opisując własnymi słowami, co chcielibyśmy zobaczyć. Teraz możemy generować zarówno tekstową, jak i wizualną zawartość w jednym miejscu — na Czacie Bing.

Bing Image Creator - tworzenie obrazów z AI na Czacie Bing

Historycznie wyszukiwanie było ograniczone do obrazów już istniejących w Sieci. Teraz nie ma już ograniczeń co do tego, co możemy wyszukać i stworzyć. Bing Image Creator będzie w pełni zintegrowany z doświadczeniem czatu Bing i zostanie początkowo wydany w trybie Kreatywnym. Wystarczy wprowadzić opis obrazu, dostarczyć dodatkowy kontekst — na przykład lokalizację albo aktywność — i wybrać styl artystyczny, a Image Creator zajmie się resztą. Na Czacie możemy wpisać "narysuj obraz" czy "stwórz obraz", aby zacząć kreatywną zabawę.

Bing Image Creator - tworzenie obrazów z AI w Microsoft Edge

Bing Image Creator będzie również dostępny w Microsoft Edge — pierwszą i jedyną przeglądarką internetową ze zintegrowanym generatorem obrazów AI. Aby skorzystać z Kreatora w Edge, po prostu kliknij jego ikonę na pasku bocznym lub wywołaj go na Czacie.

Microsoft wyjaśnia też, że jego zespoły postępują zgodnie z zasadami Responsible AI principles oraz Responsible AI Standard, aby upewnić się, że jego systemy AI są rozwijane i wdrażane w opowiedziany sposób. Aby ograniczyć możliwe nadużycia kreatora obrazów, Microsoft współpracuje z OpenAI nad odpowiednimi zabezpieczeniami usługi. Mogą one przykładowo blokować tworzenie szkodliwych lub niebezpiecznych obrazów i ostrzegać użytkownika. Ponadto Bing daje wyraźnie do zrozumienia, że wygenerowane przez kreatora obrazy zostały stworzone przez AI, dlatego w lewym dolnym rogu każdego z nich znajduje się zmodyfikowana ikona Bing.

Bing Image Creator zintegrowany z Czatem Bing zaczął być dziś udostępniany użytkownikom wersji zapoznawczej Bing zarówno na PC, jak też na urządzeniach mobilnych. Choć sam Bing działa w wielu językach, to Image Creator początkowo jest dostępny tylko w języku angielskim. Z upływem czasu będą dodawane kolejne języki. Nową usługę można sprawdzić na stronie bing.com/create, a także na pasku bocznym w Microsoft Edge.

Microsoft nie wyjaśnił jeszcze, czy korzystanie z Bing Image Creator będzie darmowe ani czy będą obowiązywały dzienne limity wygenerowanych obrazów (podobnie jak odpowiedzi na Czacie) albo ich rozdzielczości. Możliwe, że wersja freemium będzie w pewien sposób ograniczona, a wersja komercyjna będzie oferować większe możliwości.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia