SwiftKey zintegrowany z Bing Image Creator

SwiftKey zintegrowany z Bing Image Creator

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 5431

Microsoft SwiftKey Keyboard integruje się z Bing Image Creator. Dzięki tej nowości w wersji beta możemy generować obrazy za pomocą modelu sztucznej inteligencji DALL-E, nie opuszczając nawet klawiatury! Z tego miejsca można też oczywiście wstawiać grafiki tam, gdzie obecnie piszemy, np. na czacie, w dokumencie Worda czy do wiadomości e-mail.

Generatywna sztuczna inteligencja Microsoftu to nie tylko Czat Bing, ale też nieco mniej znany Bing Image Creator. Usługa ta pozwala tworzyć niemalże dowolne (bo z pewnymi blokadami) obrazy w oparciu o opis tekstowy podany przez użytkownika. Teraz ta funkcjonalność została włączona do popularnej aplikacji klawiatury Microsoft SwiftKey Beta na Androida i iOS.

W changelogu wersji na Androida (9.10.21.15) Microsoft pisze: Możesz teraz generować obrazy z użyciem Kreatora Obrazów Bing. Jeden z punktów wersji na iOS (3.1.0) podaje z kolei: Dołączaj obrazy do swojej konwersacji z Bing Chat, korzystając z nowego doświadczenia wizualnego GPT, dostępnego teraz bez konieczności logowania! Nie mamy pewności, czy w wydaniu na iOS chodzi o to samo (DALL-E i GPT-4 to osobne modele), jednak opis wersji na Androida nie zostawia żadnych wątpliwości.

SwiftKey zintegrowany z Bing Image Creator

Jak wynika ze zrzutu ekranu od użytkownika ArtemR, na pasku narzędzi SwiftKey pojawił się nowy przycisk "Create" ("Twórz") z symbolem obrazu. Otwiera on zakładkę z polem tekstowym, gdzie możemy wprowadzić prompt i miejsce na wygenerowane obrazy poniżej. Pod spodem znajduje się informacja "Powered by DALL∙E". Chodzi o silnik AI autorstwa OpenAI, który napędza m.in. Kreator Obrazów Bing.

Wygenerowanie kilku grafik zajmuje Kreatorowi Obrazów zwykle kilka-kilkanaście sekund (z pakietem 100 ulepszeń), co jest całkiem niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę, że usługa jest darmowa. Po wyczerpaniu ulepszeń może to trwać dłużej. Rozdzielczość to 1024x1024 pikseli. Usługa pozwala udostępnić, zapisać i pobrać obraz. Istnieje też możliwość przyspieszenia działania za punkty Microsoft Rewards. Co ciekawe, na konto użytkownika wpadają punkty za samo korzystanie z usługi.

Źródło: https://www.androidpolice.com/swiftkey-beta-ai-microsoft-image-generator/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia