Nowy spot reklamowy promujący HoloLens

Nowy spot reklamowy promujący HoloLens

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:18
23.04.2018
0 komentarzy
675 wyświetleń

Microsoft rozpoczął promocję HoloLens z okazji zbliżających się targów w Hannoverze. Chce on przekonać, że zastosowanie gogli może w znaczący sposób przyczynić się do zwiększenia produktywności, jakości usług i bezpieczeństwa firm. Microsoft mocno ukierunkowuje potencjalne wykorzystanie HoloLens głównie w środowiskach korporacyjnych i przemyśle.

Microsoft HoloLens

Jedną z firm aktywnie wykorzystującą HoloLens w procesie produkcji jest BAE Systems. Firma ta zajmuje się konstruowaniem elektrycznych systemów napędowych do autobusów HybriDrive. BAE Systems przy wsparciu partnera Microsoftu, PTC, opracowali system implementacji HoloLens do procesu produkcji wspomnianych napędów. Mają one pomóc przy montażu podzespołów, prowadząc pracownika za rękę, krok po kroku. To sprawi, że proces produkcji będzie znacznie szybszy i bezpieczniejszy. Jest to kolejny przykład sukcesu gogli HoloLens - właśnie na tym polu spełniają swoje zadanie w 100%. To jest przyszłość - zarówno Microsoft, jak i przedstawiciele BAE Systems oraz PTC są o tym głęboko przekonani, dlatego też już teraz wdrażają takie nowoczesne rozwiązania. Z tej okazji przygotowali specjalny spot, który ukazuje, w jaki sposób przebiega praca w BAE Systems przy wykorzystaniu HoloLens, a także wrażenia opisane przez pracowników korzystających z urządzenia.

Poza BAE Systems z gogli HoloLens korzysta między innymi Mercedes-Benz, gdzie stosuje się je w celu poprawy wydajności montażu hamulców i produkcji silników. Niestety, z racji ceny gogle pozostają poza zasięgiem zwykłego człowieka. Na szczęście Microsoft postanowił stworzyć całą rodzinę urządzeń Windows Mixed Reality. W związku z tym bez problemu możemy kupić za przyzwoitą cenę urządzenia będące efektem współpracy Microsoftu z Acerem, Dellem, HP czy Lenovo. Są to dużo tańsze zestawy, które pozwolą wkroczyć do nieograniczonego niczym świata wirtualnej rzeczywistości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-promoting-the-hololens-at-the-hannover-messe-trade-show-this-week/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor