Menu kategorii
 • Nowe awatary Xbox dostępne również w Windows 10

  Nowe awatary Xbox dostępne również w Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:47
  16.08.2018
  348 wyświetleń

  Zapowiadane od dłuższego czasu nowe awatary trafiły do pierwszych Xbox Insiderów w czerwcu. Awatary te są o wiele ładniejsze od swoich poprzedników z epoki Xbox 360, a poza tym można je dostosowywać w najdrobniejszych szczegółach - budowy ciała, ubrań i rekwizytów. Dodatkowo nowy edytor uwzględnia takie elementy, jak wózek inwalidzki czy protezy kończyn. Jest to ukłon w stronę osób niepełnosprawnych, które również chcą mieć swoją prawidłową reprezentację w awatarach Xbox. W nowej aktualizacji Xbox Insider zmieniają się nie tylko możliwości edytowania awatarów, ale też ich dostępność. Mowa tu o Windows 10!

  Aktualizacja systemowa Xbox (build 1810.180812-1920) udostępniana jest właśnie dla Insiderów z pierścieni Xbox One Preview Alpha – Skip Ahead oraz Preview Alpha. Zmiany dotyczą m.in. nowej funkcji koszyka zakupów w Xbox Store, ale na pierwszy plan wysuwają się oczywiście awatary. Tutaj nowości możemy podzielić na trzy obszary:

  • Avatar Editor: Microsoft udostępnia aktualizację edytora awatarów dla Insiderów w pierścieniach Alpha Skip Ahead, Alpha i Beta. W tej kompilacji dostrzeżemy głównie poprawione renderowanie awatarów i inne usprawnienia aplikacji edytora, w tym nowe animacje dla nawigacji i nowe kolekcje nastrojów.
  • Avatar Store: pierwsza kompilacja nowego sklepu z awatarami została udostępniona Insiderom w pierścieniach Alpha Skip Ahead i Alpha. Przycisk sklepu znajdziemy w menu głównym edytora awatarów. Avatar Store pozwala przeglądać i przeszukiwać katalog zawartości, a także uzyskać podgląd nowych itemów w zestawieniu z naszym własnym awatarem. Na chwilę obecną kolekcja nie jest zbyt wielka, jednak nowa zawartość będzie pojawiać się z czasem i będziemy mogli ją zobaczyć w sklepie w czasie rzeczywistym. Zakupiona w wersji Insider zawartość zostanie z nami także po przejściu do publicznego wydania systemu.
  • Avatar Editor w Windows 10: Microsoft wspominał wcześniej, że edytor awatarów jest aplikacją UWP, zatem nie ma problemu z jej uruchomieniem w Windows. Stało się to już możliwe! Jeśli jesteśmy w pierścieniach Alpha Skip Ahead, Alpha lub Beta w Xbox One, znajdziemy nowy quest w Xbox Insider Hub w wersji dla Windows 10. Zadanie to mówi nam, byśmy pobrali Avatar Editor na nasze urządzenie z Windows i przesłali swoje opinie. Trzeba jednak wiedzieć, że w tej wersji dla Windows 10 nie jest jeszcze dostępny Avatar Store.

  Awatary - nasze cyfrowe wizerunki - to na szczęście nie tylko domena konsol. Fanów tworzenia wirtualnych, animowanych postaci z niemal niekończącymi się możliwościami personalizacji nie brakuje (ileż to godzin można spędzić, dopasowując rozstaw oczu albo kolor włosów w takim TES: Skyrim albo Fallout 4?), a teraz postać ta może nam towarzyszyć we wszystkich naszych aktywnościach gamingowych w Xbox.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/08/15/new-preview-alpha-and-alpha-skip-ahead-18

  Polecamy również w kategorii Windows 10