Więcej osób na Windows 10 dostanie zaproszenie do darmowej aktualizacji do Windows 11

Więcej osób na Windows 10 dostanie zaproszenie do darmowej aktualizacji do Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/29/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 885

Podczas gdy wiele dużych firm i organizacji korzystających z Windows samodzielnie zarządza swoimi aktualizacjami, to nadal istnieje grupa klientów, która pozwala zająć się tym Microsoftowi. Tym użytkownikom gigant zapowiedział, że po kwietniowym Patch Tuesday zacznie wyświetlać zaproszenia do darmowego uaktualnienia z Windows 10 Pro do Windows 11 Pro. Jak to będzie wyglądać?

Mamy dobre wieści, jeśli polegacie na firmie Microsoft, aby zarządzała aktualizacjami Windows dla Was. Począwszy od aktualizacji zabezpieczeń z kwietnia 2024, użytkownicy Windows, pracujący na niezarządzanych urządzeniach firmowych połączonych z domeną w chmurze lub z domeną, zobaczą wiadomości z zaproszeniem do darmowej aktualizacji do Windows 11. Częścią naszej misji jest pomaganie Twojej organizacji w pozostawaniu chronioną i produktywną.

Zaproszenie do upgrade'u do Windows 11 pojawi się po zalogowaniu i zwykle następnie po ponownym uruchomieniu. Będzie ono pokazywane na urządzeniach z Windows 10 Pro oraz Pro Workstation, które kwalifikują się do Windows 11 i nie są zarządzane przez działy IT. Po wyświetleniu monitu użytkownicy będą mogli uzyskać Windows 11 w wersji 23H2 lub pozostać przy Windows 10. Oczywiście polecamy Windows 11!


— Microsoft

Darmowa aktualizacja do Windows 11

Warto zaznaczyć, że jako zarządzane urządzenia Microsoft rozumie te, którymi administratorzy zarządzają poprzez Microsoft Intune, Configuration Manager, Windows Autopatch lub inne zewnętrzne narzędzia. Pozostałe urządzenia są uznawane za niezarządzane. Gigant wspomina też, że monit będzie wyświetlany na "kwalifikujących się" PC, czyli takich, które spełniają wymagania. Dowiedz się więcej na ten temat z naszych artykułów:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/expanding-invitations-to-move-to-windows-11-to-more-people/ba-p/4069463

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia