Microsoft Copilot reklamowany na ekranie blokady Windowsa

Microsoft Copilot reklamowany na ekranie blokady Windowsa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/13/2024, 1:40 PM

Liczba odsłon: 373

Copilot i inne usługi konwersacyjnej AI stały się powszechnie dostępne w okolicach początku 2023 roku. Mimo że jedna z nich, ChatGPT, była najszybciej adaptowaną technologią w historii, to nadal większość użytkowników PC nie korzysta z pomocy asystentów AI ani czatbotów. Co więc innego pozostaje wydawcom tej technologii, jak nie promować jej na każdym możliwym kroku?

Microsoft Copilot – zarówno w wersji darmowej, jak i premium, czyli Copilot dla Microsoft 365 i Copilot Pro – jest promowany w wielu miejscach, wliczając w to wyszukiwarkę Bing i aplikację Ustawienia w systemie Windows 11. Kolejnym miejscem, w którym dostrzeżono reklamę, jest ekran blokady.

Microsoft Copilot reklamuje się na ekranie blokady Windows 11

Otworzyłem mój komputer, aby zobaczyć piękny kod QR wklejony na moim ekranie blokady. Po jego zeskanowaniu zabiera Cię on na stronę, która mówi o Copilocie. Właściwie to jest to zablokowane przez małą ikonę globu, więc musiałem częściowo przeciągnąć go w górę, aby go zeskanować – pisze użytkownik Reddita. Inny użytkownik dodaje, że kod QR został wtopiony w plik obrazu, więc to nie bug ani przypadek. Można to sprawdzić, otwierając AppData > Local > Packages > Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy > LocalState > Assets i dodając .png na końcu obrazu. Powiadomienie miało występować zarówno na Windows 10, jak i Windows 11.

Rzecznik Microsoftu potwierdził istnienie tej funkcjonalności oraz jej wyłączenie: Powiadomienie było po prostu sposobem na edukowanie użytkowników i od tego czasu zostało wstrzymane. Cenimy doświadczenia naszych klientów i zawsze uczymy się, aby ustalić, co jest najbardziej cenne i dla kogo.

Źródło: https://www.reddit.com/r/Windows11/comments/1b54f2b/comment/ktcocda/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia