Windows 10 przypomina o końcu wsparcia na pełnym ekranie

Windows 10 przypomina o końcu wsparcia na pełnym ekranie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/11/2024, 4:00 PM

Liczba odsłon: 552

Mimo że do końca wsparcia Windowsa 10 pozostało jeszcze ponad półtora roku, to system już teraz zaczął powiadamiać o tym użytkowników. Niektórym z nich wyświetlił się komunikat na pełnym ekranie, który informuje o sytuacji i możliwości uaktualnienia do Windows 11 (lub jej braku, gdy urządzenie nie spełnia wymagań). Co ciekawe, ekranu tego nie można w normalny sposób odrzucić.

Użytkownik Reddita Woopinah9 pokazał zrzut ekranu wyskakującego na pełnym ekranie komunikatu, który otrzymał bez zapowiedzi w trakcie pracy. W tłumaczeniu głosi on:

Nowa przygoda z Windows

Chcemy podziękować Ci za Twoją lojalność jako klientowi Windows 10. Ponieważ zbliża się koniec obsługi Windows 10, jesteśmy tu, aby wspierać Cię w Twojej podróży na PC.

Twój komputer nie kwalifikuje się do upgrade'u do Windows 11, ale będzie dalej otrzymywał poprawki i aktualizacje zabezpieczeń Windows 10 aż do końca wsparcia 14 października 2025 roku.

Dowiedz się więcej o tym, jak możesz przygotować się do przejścia na Windows 11.

Pod tą informacją znajdują się jeszcze linki do materiałów Dowiedz się więcej o końcu wsparcia oraz Dlaczego Windows 11?, a także przyciski: Przypomnij mi później (niewyeksponowany, prawie wyszarzony) i Dowiedz się więcej (wyglądający na aktywny, zachęcający do kliknięcia). Obok znajduje się zrzut ekranu Windowsa 11.

Informacja na pełnym ekranie nie ma przycisku "X" ani Zamknij (można jednak użyć Alt + Tab i zamknąć pełnoekranowe okno na pasku zadań). Co nam to przypomina? Oczywiście niesławne dark patterns, które Microsoft implementował już wiele razy w swoich produktach, za co bywał krytykowany – naszym zdaniem słusznie.

Źródło: https://new.reddit.com/r/windows/comments/1c12ovu/i_just_got_this_full_screen_popup_while_in_the/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia