Microsoft wydał ponad 150 aplikacji na Androida i chwali się statystykami

Microsoft wydał ponad 150 aplikacji na Androida i chwali się statystykami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:02
12.06.2019
783 wyświetlenia

Kiedy Microsoft zdał sobie sprawę, że z Windows Phone świata nie zawojuje, ruszył na podbój Androida i iOS z własnym oprogramowaniem. Szybko stały się one preferowanymi przez giganta systemami mobilnymi i zaczęły się nawet pojawiać na jego pokazach konferencyjnych czy w ofercie jego sklepu. Najważniejsze aplikacje Microsoft wydaje na oba systemy, ale to Androidowi poświęca więcej uwagi, m.in. dlatego, że ma większą bazę użytkowników i aż tak bardzo jak iOS nie strzeże swoich interfejsów systemowych. Przez ostatnie lata pisaliśmy więc o niezliczonych aplikacjach Microsoftu na Androidzie. Dziś przyszedł czas na podsumowanie tych wysiłków.

Jak zostało ogłoszone w zeszłym miesiącu, Microsoft jest jednym z wiodących wydawców w Sklepie Play. Tworzy wiele aplikacji, używanych przez ludzi z całego świata, z wielu środowisk, pomagając im w codziennej pracy i zadaniach. Za aplikacje te odpowiada wiele zespołów i pracowników na różnych stanowiskach, w tym inżynierów, projektantów, menadżerów projektów czy menadżerów inżynierii. Jak wcześniej wspomnieliśmy, Microsoft pochwalił się teraz statystykami - oto i one.

Microsoft ma obecnie ponad 150 aplikacji wydanych w Google Play Store przez różne zespoły, z czego 70 jest aktywnie rozwijanych i otrzymuje regularne aktualizacje.
9 z nich ma ponad 100 mln pobrań.
5 z nich ma ponad 500 mln pobrań.
Średnia ocena wynosi 4,2 gwiazdki, a dla aplikacji z ponad 1 mln pobrań średnia wzrasta do 4,33 gwiazdek.
Aplikacje są rozwijane przez wszystkie działy Microsoftu w 15 miejscach na świecie.
Poniższa mapa pokazuje, gdzie ulokowane są nasze zespoły Androida:

Android

– Cesar Valiente, Android@Microsoft

Jak widać na mapce, aplikacje na Androida tworzone są w wielu różnych lokalizacjach, m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Anglii, Norwegii, Czechach, Izraelu, Indiach i Chinach. Znajdują się tam zespoły rozwijające Outlook, LinkedIn, PowerPoint, Microsoft Launcher, Yammer, Word, Skype, SwiftKey, Edge i dziesiątki innych aplikacji. Niektóre projekty tworzone są przez zespoły rozsiane w wielu lokalizacjach i tak na przykład Outlook rozwijany jest w San Francisco, Redmond, Nowym Jorku, Hajdarabadzie, Bangalore i Suzhou.

Reklama

Mobilne aplikacje Microsoftu programowane są w różnych językach, takich jak Java, Kotlin, a nawet C++ - wszystko zależy od potrzeb i charakteru projektu. Są też aplikacje napisane w całości lub posiadające składniki napisane w React Native lub Xamarin. Tak powstaje Skype, który ma wiele składników napisanych w React Native, ale używa też Javy i C++. Microsoft News jest natomiast w całości napisany w Xamarin.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://medium.com/android-microsoft/hello-world-57fc0630d47c

Polecamy również w kategorii Android