Microsoft precyzuje zakres pola widzenia HoloLens

Microsoft precyzuje zakres pola widzenia HoloLens

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:52
10.07.2015
0 komentarzy
1368 wyświetleń

Wracając do naszego ostatniego wpisu dotyczącego współpracy firmy Microsoft z uczelnią Case Western Reserve University, chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na pewien szczegół widoczny w zamieszczonej tam prezentacji wideo. Chodzi o zakres holograficznego pola widzenia dostępny dla użytkownika HoloLens, który we wspomnianym filmie znacznie bardziej oddaje realne możliwości tego urządzenia.

Pierwsze opinie dotyczące zaprezentowanego w styczniu demo w zakresie funkcjonalności innowacyjnej technologii holograficznej HoloLens były znacznie więcej niż tylko pozytywne. Większość użytkowników była zachwycona obecnymi zdolnościami tego urządzenia, znajdując w nim praktycznie nieograniczony potencjał możliwości w przyszłości. Niestety zaprezentowane wówczas demo nie do końca przedstawiało realne pole widzenia HoloLens, które w rzeczywistości jest znacząco ograniczone.

Prostokątny obszar, na którym możemy oglądać generowane w ramach rzeczywistości rozszerzonej hologramy w końcu możemy zobaczyć we wspomnianym już filmiku wideo, który dla przypomnienia prezentujemy poniżej. Jeśli przyjrzycie się uważnie jego wybranym fragmentom zauważycie, że zakres pola widzenia ograniczony jest do stosunkowo niewielkiego fragmentu rzeczywistości, co wymusza na nas skierowanie głowy wprost na interesujący nas model.

Microsoft zapewne po to zdecydował się rozpocząć proces uświadamiania klientów w kwestii rzeczywistego obszaru pola widzenia, by po premierze HoloLens nikt nie czuł się w żaden sposób rozczarowany lub oszukany. Tak czy inaczej, pomimo tego mało istotnego ograniczenia, nadal jest to technologia o niezwykłym potencjale, której światło dzienne ujrzy w niedługim czasie dopiero jej pierwsza wersja. Być może dalszy postęp technologiczny pozwoli wkrótce nie tylko zredukować, ale też całkowicie wyeliminować wspomniany problem ograniczonej widoczności holograficznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor