Laptop z Windows 7? Wciąż kupisz nowy od HP

Laptop z Windows 7? Wciąż kupisz nowy od HP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:39
21.08.2014
10 komentarzy
5632 wyświetlenia

Windows 8 wszedł do produkcji już całe dwa lata temu, jednak HP zdaje się tego nie zauważać. Podobną wizję mają też jego klienci, którzy nadal wybierają laptopy z zainstalowanym Windows 7. Kiedy wpiszemy w przeglądarce adres HP.com, na stronie głównej ukaże nam się banner, promujący nową ofertę laptopów z nie tak nowym już systemem operacyjnym.

Dziś możemy już zaryzykować stwierdzenie, że Windows 8 przestaje być dla Microsoftu priorytetem. Z jednej strony Windows 7 cieszy się 50% udziałów na globalnym rynku systemów, z drugiej zaś zbliża się wielkimi krokami kolejna generacja Windowsa. Microsoft przestał już nawet publikować wyniki sprzedaży Windows 8. Sytuację tę wykorzystuje Hewlett-Packard. Na liście najlepiej sprzedających się laptopów producenta niezmiennie królują te z preinstaowanym Windows 7.

HP

Jakby tego było mało, Microsoft zamierza przywrócić menu Start w nadchodzącym Windows 9/Treshold. Dobrze pamiętamy niezadowolenie użytkowników, gdy esencjonalne dla rodziny Windows menu zostało usunięte w ósmej edycji systemu. Windows 7 wciąż posiada ten niewielki szczegół, który dla wielu stanowi kluczowy element interfejsu i decyduje o wyborze systemu. HP dobrze o tym wie, a sprzedaż komputerów z lubianym i dobrze poznanym systemem jest najzwyczajniej bardziej opłacalna.

Jeśli zamierzasz kupić laptopa czy desktopowego PC z Windows 7, lepiej się pospiesz. Cykl dystrybucji OEM dla "Siódemki" dobiega końca 31 października 2014 r. Od tego momentu Windows 7 (w wersjach Home i Ultimate) przestanie być preinstalowany na nowych urządzeniach. Data zakończenia dystrybucji edycji Professional nie została jeszcze podana.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/hp-still-pushing-windows-7-laptops-well-into-windows-8s-second-year

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • Arskardekea 20:54 21.08.2014

  HP miałoby nie zauważać Windows 8? Był tu chyba artykuł o tym, jak oni sami powrócili do 7 po zbyt wielkich stratach finansowych.

 • i bar 09:03 23.08.2014

  i bardzo dobrze. W końcu to system jest dla ludzi - nie ludzie dla systemu. Skoro ludzie wolą XP czy win7 to powinno się go sprzedawać a nie wciskać niechciany chłam.

 • Andreus 23:07 23.08.2014

  To dalej lataj z maczugą 8.1 jest mega stabilny i posiada szereg nowości których nie ma systemach starych jak 7.

 • Andreus 23:10 23.08.2014

  Wolą ale ograniczeni i przyzwyczajeni do staroci hej.

 • TJ 09:36 26.08.2014

  Chcę jedynie przypomnieć znawcom nowości iż ich zachwyt niekoniecznie podoba się również dużo większej części społeczeństwa która nie dość że nie ma możliwości przetestować ze względu na zabójczą politykę firmy Microsoft, z której to wynika że nie daj boże najpierw przygotować masowo użytkowników do ich nowego produktu co wiąże się z wprowadzeniem instalacyjnych wersji nowego systemu z możliwością instalacji standardowego wcześniej interfejsu z możliwością zmiany interfejsu na nowy lub powrót do starego w każdym momencie.

 • TJ 09:36 26.08.2014

  Wielcy znawcy nowoczesności !!! Pamiętajcie o tym że wasze widzimisię o systemie operacyjnym nie oznacza że wszyscy muszą chcieć się uczyć od nowa obsługi. Tym bardziej, że jak NIE wszyscy wiemy POMOC ZE STRONY FIRMY MICROSOFT ZESZŁA NA PSY I TO BARDZO DAWNO, NA DOWÓD PROSZĘ ZADZWONIĆ I POPROSIĆ O ROZWIĄZANIE CHOĆBY PROBLEMU Z OBSŁUGĄ SYSTEMU ZE ZMIENIONYM (NP. NIE ROZUMIANYM) INTERFEJSEM. Życzę powodzenia w dociekaniach o pomoc. Jaki efekt będzie tych połączeń mogę od razu podpowiedzieć ŻADEN a takie osoby jak Ja muszą ślęczeć i uczyć obsługi. niczego winnych użytkowników, którzy zapłacili za system operacyjny a Firma Microsoft TYCH WŁAŚNIE UŻYTKOWNIKÓW TOTALNIE OLAŁA. Kończąc dobrym akcentem podpowiem że cieszę się że Firma Microsoft nie odnosi takich sukcesów i życzę aby jej miejsce zajęła Firma bardziej otwarta na klienta, oczywiście Google i również ciągle unowocześniany Android. Najlepszy byłby bojkot MIcrosoftu na rzecz Google ale potentat z Redmont na razie jest za potężny.

 • Paweł 10:25 31.08.2014

  Ten "drobny szczegół" jak menu Start nazwał autor - to bardzo istotny i ergonomiczny element systemu pozwalający m. in. na szybki dostęp do zaawansowanych opcji systemu. Moim zdaniem to nie bajery typu kolory ikon mają znaczenie. Znaczenie ma soft który używamy a system ma przede wszystkim nie przeszkadzać w jego używaniu.

 • marek 08:03 12.04.2015

  WINDOWS 8 i 10 O KANT D...PY POTŁUC. SIÓDEMKA JEST NAJLEPSZA.OT I CAŁA RECENZJA

 • ank 22:49 29.10.2015

  Niestety tu rządzi ekonomia. Jak w każdej dziedzinie, coś co jest trwałe, jest nieopłacalne. Dawniej sprzęt był solidny, teraz zaraz po sończeniu gwarancji, sprzęt pada. To samo z oprogramowaniem - firma musi zarobić. Mami się społeczeństwo, że musi mieć nowsze, niby lepsze, a dla bardziej opornych, po prostu wycofuje się się z rynku coś, co jest dobre (i w zupełności wystarczające dla wielu osób) wprowadzając "nowości".

 • Environment 11:17 20.07.2016

  Brawo hp. Wielu mafijnych producentów sprzet dzis robi na 3 lata a środowisko zanieczyszczone jak cholera.

Skomentuj

Autor