Komputery z Windowsem lepiej się sprzedają

Komputery z Windowsem lepiej się sprzedają

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
19:06
18.12.2008
3213 wyświetlenia
Według najnowszych danych firmy NPD Grup Inc., która monitoruje sprzedaż detaliczną, sprzedaż komputerów Apple Mac w Stanach Zjednoczonych spadła o 1 procent, natomiast o 7 procent wzrosła sprzedaż komputerów z systemem Microsoft Windows.

Z badań wynika również, że ogólna sprzedaż komputerów desktopowych spadła aż o 20 procent. Najbardziej straciły „maki”, których rozchód obniżył się o 38 procent. Komputery desktopowe z systemem Microsoft Windows zanotowały natomiast spadek o 15 procent. Ze statystyk wynika jednocześnie, iż ogólna sprzedaż notebooków znacznie wzrosła – notebooki ze stajni Apple sprzedawały się lepiej (+22 procent), nieco gorzej wypadły notebooki z systemem Windows (+15 procent). Jak powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters analityk NPD Group, notebooki Apple MacBook wydają się być są nieco bardziej atrakcyjne w porównaniu z notebookami stworzonymi do pracy pod Windows. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku komputerów desktopowych, gdzie komputery Apple iMac „potrzebują odświeżenia”. Apple nie obawia się jednak swojej pozycji i nie planuje obniżki cen.

Wyniki badań wydają się być nieco zaskakujące. Należy jednak wziąć poprawkę na miejsce ich przeprowadzania badań oraz na aktualną sytuację gospodarczą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/main/08/12/16/apple-mac-sales-slow-in-november-microsoft-windows-rises

Polecamy również w kategorii Pozostałe systemy Windows