Niebieski ekran z nieznanym błędem? Sprawdź go, skanując kod QR

Niebieski ekran z nieznanym błędem? Sprawdź go, skanując kod QR

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:15
11.04.2016
7 komentarzy
11459 wyświetleń

Niebieski ekran śmierci... Któż nie klął na jego widok? Choć wraz z kolejnymi edycjami Windows coraz rzadziej spotykamy niepokojące BSOD-y, czasem zdarza nam się błąd, który trudno jest zidentyfikować. Dlaczego nasz system się wysypał? Microsoft znalazł nowy sposób, by wszystko stało się jasne.

Windows 10 wprowadził nową, nieco przyjaźniejszą formę niebieskiego ekranu. Zobaczymy na nim smutną buźkę i informację o tym, że wystąpił problem z komputerem, który musi uruchomić się ponownie. Jak zwykle otrzymujemy też kod błędu, na przykład "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO" lub "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR". Zwykle niewiele nam to mówi i - o ile zdążymy - zapisujemy kod na kartce lub robimy zdjęcie, by ręcznie przepisać go do wyszukiwarki, gdy system zostanie przywrócony. Rezultaty wyszukiwania często nie są satysfakcjonujące, dlatego Microsoft postanowił wprowadzić nowy sposób identyfikacji błędów.

Jak można zobaczyć na zdjęciu powyżej, Blue Screen Of Death wygląda znajomo. Zmieniła się jedynie jego dolna część, na której pojawił się kod QR oraz tekst "By znaleźć więcej informacji na temat tego problemu i możliwych rozwiązań, odwiedź http://windows.com/stopcode". Strona zawiera cenne wskazówki dotyczące błędów zatrzymania w różnych sytuacjach. Jednak to, co najbardziej nas interesuje, to wyświetlający się kod QR, który możemy sfotografować i zeskanować poprzez aplikację mobilną. Jak wynika z doświadczenia użytkowników, kod przenosi na tę samą stronę, tym niemniej istnieje możliwość, że w przyszłości będzie przekierowywał do strony z opisem konkretnego błędu.

Jak tłumaczy Microsoft, "Błąd typu niebieski ekran (nazywany także błędem zatrzymania) może wystąpić, jeśli z powodu problemu komputer zostaje nieoczekiwanie zamknięty lub ponownie uruchomiony. W przypadku błędu tego typu po włączeniu komputera na ekranie nie są wyświetlane elementy, takie jak menu Start lub pasek zadań. Zamiast tego może pojawić się niebieski ekran z komunikatem o wystąpieniu problemu i konieczności ponownego uruchomienia komputera". Więcej informacji znajdziemy w poradniku Microsoftu "Rozwiązywanie problemów typu niebieski ekran".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-adds-qr-codes-to-windows-10-blue-screen-of-death-to-help-troubleshoot-crashes

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • ja 00:27 12.04.2016

  Szkoda tylko że MS w W10M wyciął skaner kodów QR :/ To się nazywa trolling, tak?

 • Adam_gosc 15:20 12.04.2016

  Moze czas popracować nad wyeliminowaniem pojawiania się błedów w tym systemie który jakby nie było ma juz nascie lat doświadczenia a nie dodawac ficzery wizualne do ich prezentacji ?

 • Martin 17:18 27.12.2016

  Ja mam caly czas niebieski ekran co robic pomozcie

 • J 17:22 16.09.2017

  Martin, jak naprawiłeś bo też mam

 • Grzegorz roman 04:56 20.02.2018

  a ja mam zielony ekran z w/w bledem

 • Amadeusz Labuda 10:00 20.02.2018

  Zielony ekran oznacza po prostu, że korzystasz z testowej wersji Windows 10. Ma to ułatwić zadanie obsłudze technicznej.

 • Gosc 18:01 25.03.2018

  Mnie wywala przy sluchaniu muzyki a po ponownym uruchomieniu internetu ograniczony i trzeba reset netu robic

Skomentuj

Autor