Hummingbird - aplikacja na Androida, w której AI wybiera nam newsy

Hummingbird - aplikacja na Androida, w której AI wybiera nam newsy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:10
13.12.2018
483 wyświetlenia

Microsoft jest w biznesie dziennikarskim od ponad 23 lat. Zapoczątkował to MSN, uruchomiony w 1995 r., a dziś odpowiada za to portal i aplikacja Microsoft News, a także stojący za nim sztab ludzi i sztuczna inteligencja. W tym wydaniu sztuczna inteligencja przetwarza newsy z partnerskich źródeł, a o ich zatwierdzeniu decydują ludzcy edytorzy. Microsoft testuje tymczasem podejście, które nie wymaga udziału ludzi, a za dobór wiadomości w oparciu o nasze preferencje odpowiada wyłącznie sztuczna inteligencja.

Microsoft każdego dnia otrzymuje od partnerów ponad 100 tysięcy materiałów prasowych. W przypadku aplikacji Microsoft News praca z nimi wygląda tak: Nasza AI skanuje zawartość, gdy ta nadchodzi, przetwarza ją, by zrozumieć wymiary, takie jak świeżość, kategoria, typ tematu, zawartość opinii i potencjalna popularność, a następnie prezentuje je naszym redaktorom. Nasze algorytmy sugerują pasujące do zawartości zdjęcia, by pomogły ożywić historie. Edytorzy wybierają najlepsze historie z całego dnia i z różnych tematów, by nasi czytelnicy otrzymali najnowsze newsy z najlepszych źródeł. Powstaje jednak nowa, alternatywna aplikacja, która z tego potoku eliminuje czynnik ludzki. Nosi ona nazwę Hummingbird - stories for you.

Hummingbird używa najnowszej technologii AI i wyszukiwania, by pomóc wam znaleźć historie i wideo na tematy, które was interesują, oraz ze źródeł w sieci, którym ufacie. Konfigurujecie ją zaledwie kilkoma stuknięciami.
– Microsoft

Aplikacja wykorzystuje maszynowe uczenie, by lepiej poznać preferencje użytkownika. Im dłużej jej używamy, tym lepsza się staje w wyszukiwaniu i lokowaniu historii z całej sieci, a także odrzucaniu tych, których nie chcemy. Oczywiście łatwo w ten sposób wpaść do bańki informacyjnej, ale to już osobny temat. Jeśli chodzi o czynnik ludzki, to jest on wyeliminowany po stronie dostawcy treści i sprowadza się tylko do użytkownika końcowego. To my sami wybieramy interesujące nas tematy (np. wideo, rozrywka, polityka, nauka i technologia, sport, kuchnia, podróże, moda, zdrowie i fitness etc.), a Hummingbird dodatkowo uczy się na podstawie czytanych lub odrzucanych przez nas artykułów.

Proces doboru tekstów w Microsoft News obsługuje ponad 800 doświadczonych redaktorów, pracujących w 50 lokacjach na całym świecie. Czy sztuczna inteligencja ich zastąpi? Cóż, kiedyś na pewno tak, ale na razie nic na to nie wskazuje. Hummingbird, który jakoś budzi nasze skojarzenia z Twitterem, to tylko alternatywna aplikacja, bardziej eksperyment niż kolejny wielki produkt.

Aplikację na Androida (6.0 lub nowszego) można pobrać z Google Play, ale tylko na terenie USA. Pozostali klienci zdani są na jej mirror do pobrania z APK Mirror.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/meet-hummingbird-microsofts-new-news-app-for-android-devices/

Polecamy również w kategorii Android