Menu kategorii
 • Garść nowości, jakie trafią do Teams w lutym

  Garść nowości, jakie trafią do Teams w lutym

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:15
  07.02.2019
  402 wyświetlenia

  Skype dla Firm jest zasadniczo martwy (i dobrze), a jego nowoczesny następca, czyli Microsoft Teams, jest coraz prężniej rozwijany. We wtorek Microsoft podsumował, co takiego ciekawego trafi do Zespołów w drugim miesiącu roku 2019, czyli w lutym. Trochę tego jest i poniżej przedstawimy Wam dwa najważniejsze elementy wyjątkowo warte wspomnienia.

  Teams Rooms zastępuje Skype Room Systems

  O tym już raz pisaliśmy w styczniu. Skype Room Systems to usługa uruchomiona w roku 2016, która pozwala na przeniesienie konferencji i spotkań firmowych na wyższy poziom. Jako że Skype dla Firm zastąpi Teams, to i tę usługę spotka metamorfoza. Teams Rooms rozszerzy znacznie to, co oferowało do tej pory Skype Room Systems. Microsoft chce, aby spotkania w Teams działały w każdej przestrzeni. Warto też zaznaczyć, że Microsoft Teams Rooms nadal współpracuje z połączeniami i spotkaniami w Skype dla Firm. Spotkanie tworzymy z poziomu Teams lub Outlooka i rozpoczynamy je za pomocą jednego przycisku.

  Teams Rooms działa również z wieloma urządzeniami, takimi jak na przykład Teams Phones od firmy Yealink. Te biurkowe i konferencyjne telefony posiadają ekrany dotykowe i opcję upgrade'u do Microsoft Teams (domyślną platformą jest Skype dla Firm). Z całym portfolio zestawów słuchawkowych, głośników, systemów dla sal, kamer i telefonów zapoznać się można na stronie Microsoft Teams enabled devices.

  Teams Insights

  Ułatwione życie administratora Teams

  Dzięki trybowi Tylko dla Teams administratorzy mogą w prosty sposób przeprowadzić proces aktualizacji określonych użytkowników lub grupy użytkowników. W tym trybie Teams staje się podstawowym narzędziem współpracy i komunikacji w firmie.

  Microsoft ułatwił też pracę adminów. Nowe funkcje administratora pozwolą między innymi na analizę i raportowanie tego, jak użytkownicy korzystają z Teams, dzięki funkcji Insights. Ponadto może on teraz szybko tworzyć i powielać szablony najlepiej skonfigurowanych zespołów. Może też wykorzystać predefiniowane, specjalne szablony stworzone dla konkretnych branż:

  • Szablony dla edukacji.
  • Szablony dla sprzedaży detalicznej.
  • Szablony opieki dla zdrowotnej

  MindMeister

  Dużo łatwiejsze będzie również tworzenie własnych botów dzięki wersji poglądowej pakietu SDK .Net Teams Bot Builder v4. Microsoft podał też przykłady aplikacji w Teams, które mogą być wyjątkowo przydatne. Są to Karmabot (który pomaga motywować pracowników) oraz MindMaster (pozwala na przeprowadzenie burzy mózgów i wizualizację planów projektu). Więcej na temat lutowych nowości w Teams możecie znaleźć na stronie Microsoftu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/What-s-new-in-Microsoft-Teams-February-round-up/ba-p/330566

  Polecamy również w kategorii Teams