Nowe wersje aplikacji Teams na Windows i Mac oraz Teams dla Edukacji zostały oficjalnie wydane

Nowe wersje aplikacji Teams na Windows i Mac oraz Teams dla Edukacji zostały oficjalnie wydane

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 10/6/2023, 8:53 AM

Liczba odsłon: 504

Microsoft oficjalnie wprowadził na rynek nową wersję swojej aplikacji do spotkań online i współpracy Teams dla platform desktopowych Windows i Mac.

Klasyczną aplikację Teams można już teraz przekształcić w nową aplikację Teams, klikając przełącznik w lewym górnym rogu aplikacji. Microsoft informuje, że klasyczna aplikacja Teams automatycznie zostanie zaktualizowana do nowej wersji w nadchodzących miesiącach.

Nowa aplikacja Teams jest reklamowana przez Microsoft jaka gruntowna przeróbka poprzedniej wersji. Microsoft twierdzi, że nowa aplikacja uruchamia się dwa razy szybciej niż starsza, a także pozwala na dołączanie do spotkań o połowę szybciej. Ponadto ma zużywać mniej pamięci i miejsca na dysku. Nowa aplikacja Teams ma również uproszczony interfejs użytkownika z większą liczbą opcji personalizacji.

Nowa aplikacja Teams

Microsoft twierdzi również, że nowa aplikacja Teams będzie współpracować z asystentem sztucznej inteligencji o nazwie Copilot, który w czacie Teams pomoże Ci szybko nadrobić zaległości w rozmowach, przeglądając główne punkty i zadania do wykonania bez konieczności przewijania długich wątków.

Nowa aplikacja Teams

Oprócz premiery nowej aplikacji Teams dla Windows i Mac, firma udostępniła również nową aplikację Microsoft Teams dla Edukacji na tych samych platformach.

Główne funkcje i zalety nowej aplikacji Teams dla edukacji:

  • wyższa wydajność dzięki usprawnieniom w kluczowych obszarach, takich jak niezawodność, bezpieczeństwo i zarządzanie IT,
  • bezproblemowa współpraca między różnymi organizacjami lub kontami, zapewniająca brak zakłóceń w przepływie pracy,
  • większa niezawodność, ulepszone zabezpieczenia i lepsze opcje zarządzania.

Obecnie nowa aplikacja Teams dla edukacji jest dostępna dla administratorów szkół jako opcjonalna aktualizacja. Pozwoli to administratorom ustawić własny harmonogram aktualizacji.

Nowa aplikacja Teams

Ogłoszenie o premierze nowej aplikacji Teams zawiera również informacje o harmonogramie dostępności nowej aplikacji Teams na innych platformach. Microsoft informuje, że data udostępnienia nowej aplikacji Teams dla przeglądarki Edge oraz przeglądarki Chrome zostanie opublikowana przed końcem 2023 roku. Natomiast harmonogram aktualizacji dla innych przeglądarek zostanie opublikowany w przyszłym roku.

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-new-microsoft-teams-for-education-app-launches-for-windows-and-mac/

https://www.neowin.net/news/the-new-microsoft-teams-app-for-windows-and-mac-has-been-officially-released/