Microsoft Planner zostanie połączony z To Do i Project w jednej aplikacji

Microsoft Planner zostanie połączony z To Do i Project w jednej aplikacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/16/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 531

Na konferencji Ignite 2023 Microsoft podzielił się planami związanymi z aplikacją Microsoft Planner. W przyszłym roku czeka ją gruntowna przemiana i wciągnięcie pod wspólny szyld bliźniaczych aplikacji o podobnej funkcjonalności, takich jak Microsoft To Do i Microsoft Project.

Microsoft łączy Microsoft To Do, Microsoft Planner i Microsoft Project dla sieci Web w pojedyncze, ujednolicone doświadczenie o nazwie Microsoft Planner. To doświadczenie będzie początkowo dostępne w aplikacji Planner w Microsoft Teams wiosną 2024 r., a po nim nadejdą doświadczenia w przeglądarce w dalszej części 2024 roku. Potężny, wspierający współpracę, skalowalny i z towarzystwem AI następnej generacji, nowy Planner będzie pomagał każdemu w efektywnym zarządzaniu pracą i osiąganiu celów — czytamy na blogu.

Nowy Planner będzie skalował się od aplikacji do zarządzania wspólnymi zadaniami, do bogatego zarządzania projektami. Skalowalność rozciąga się też na różne role w organizacji — od pracowników pierwszej linii, po menedżerów projektów. Niektóre z zapowiedzianych funkcji to:

  • Możliwość łatwego wyszukiwania zadań, dzięki czemu użytkownicy mogą skupić się na zadaniach potrzebnych na dany dzień.
  • Pomaganie użytkownikom pracować w taki sposób, w jaki chcą. Czy to w przypadku indywidualnych zadań czy inicjatyw zespołowych, Planner umożliwi im wybór podejścia najlepszego dla ich potrzeb.
  • Tworzenie planów z pomocą potężnych narzędzi do planowania i resourcingu. W toku ewolucji planów Planner będzie oferował menu dostępnych możliwości.
  • Copilot w Plannerze będzie pomagał użytkownikom szybciej wystartować z planem poprzez użycie prostych promptów. W toku ewolucji planów Planner będzie dodawał cele i inteligentnie sugerował następne zadania.

Oprócz tego aplikacje Tasks by Planner i To Do w Microsoft Teams zostaną przemianowana na Planner. Microsoft Project for the Web także zostanie przemianowany w nadchodzących miesiącach. Użytkownicy programu Project for the web mogą nadal używać znanych i lubianych funkcji pod nową nazwą "Planner".

Nowa aplikacja Planner w Teams z funkcjami premium i AI będzie ogólnodostępna wiosną 2024 roku, zaś doświadczenie webowe ukaże się później.

Źródło: https://news.microsoft.com/ignite-2023-book-of-news/