Nowa aplikacja Planner w Teams dostępna w wersji zapoznawczej

Nowa aplikacja Planner w Teams dostępna w wersji zapoznawczej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/13/2024, 3:20 PM

Liczba odsłon: 490

Nowa aplikacja Planner w Teams z funkcjami premium i AI, zapowiedziana po raz pierwszy w listopadzie na Microsoft Ignite, jest już dostępna w publicznej wersji zapoznawczej. Od teraz aplikacja Tasks (Planner i To Do) to Microsoft Planner w Microsoft Teams Public Preview. Co znajduje się w tej wersji?

Nowy Planner skaluje się od aplikacji do zarządzania wspólnymi zadaniami, do bogatego zarządzania projektami. Rozciąga się to też na różne role w organizacji — od pracowników pierwszej linii, po menedżerów projektów. Niektóre z możliwości nowej aplikacji to:

  • Uproszczona i szybsza praca. Doświadczenie użytkownika stało się gładsze, wliczając w to uproszczoną nawigację w 3 głównych sekcjach: "Mój dzień", "Moje zadania" i "Moje plany".
  • Wszystkie Twoje zadania w jednym miejscu. Widok "Moje zadania" to jedno miejsce do podglądu i zarządzania zadaniami z intuicyjnymi filtrami i wyszukiwaniem, wliczając w to źródło zadania. Obejmuje to zadania z podstawowych planów, planów premium, składników Loop, notatek ze spotkań Teams i oflagowanych e-maili.
  • Wszystkie Twoje listy, plany i projekty. Nowy widok "Moje plany" oferuje to, czym były wcześniej listy To Do, plany Plannera i projekty Project, w uproszczonej kolekcji planów, co ułatwia ich odnajdywanie.
  • Przypinanie ulubionych planów. Nowy Planner umożliwia przypinanie ulubionych planów do panelu nawigacji po lewej stronie.
  • Jeszcze więcej możliwości z planami premium. Utwórz nowy plan i rozpocznij z jednym z wielu dostępnych szablonów. Możesz tworzyć plany podstawowe do użytku osobistego (i później zdecydować, czy je udostępnić) albo zacząć bezpośrednio z planem premium z wieloma świetnymi funkcjami, takimi jak planowanie sprintu, widok celów, widok osób, widok osi czasu z zależnościami, niestandardowe pola i nie tylko. Z planem premium możesz wypróbować także nowy Copilot w Planner w wersji Preview. Copilot pomoże Ci rozbijać zadania na podzadania, identyfikować pracę potrzebną do osiągnięcia celów projektu i uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące ogólnego statusu projektu.

Kto już może korzystać z nowego Plannera w Teams? Na chwilę obecną wersja zapoznawcza jest dostępna dla użytkowników, których admini włączyli wersję public preview Microsoft Teams oraz których subskrypcja Microsoft 365 zawiera aplikację Planner. Microsoft zapowiada także kolejne funkcje, w tym możliwości upgrade'u do planu premium, przenoszenia zadań między sekcjami "Mój dzień" i "Moje zadania" oraz podglądu zadań planu premium w widoku "Moje zadania". Dowiedz się więcej z naszego artykułu z listopada: Microsoft Planner zostanie połączony z To Do i Project w jednej aplikacji.

Aktualizacja 04.04.2024: Nowy Planner w Teams staje się ogólnodostępny

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/planner-blog/the-new-planner-in-teams-is-now-in-public-preview/ba-p/4072525

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia