Nowy Microsoft Teams - szybszy, prostszy, bardziej elastyczny

Nowy Microsoft Teams - szybszy, prostszy, bardziej elastyczny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/27/2023, 7:40 PM

Liczba odsłon: 2437

Microsoft poinformował dziś o dostępności nowej aplikacji desktopowej Teams na urządzenia z Windows w wersji public preview. Aplikacja została przebudowana od podstaw, aby była szybsza, prostsza i bardziej elastyczna. Dzięki optymalizacjom zarówno uruchamianie Microsoft Teams, jak i wykonywanie akcji trwa krócej, a aplikacja zajmuje mniej miejsca w pamięci i na dysku. To jednak nie wszystko!

Nowy Microsoft Teams — szybszy

Niektóre z najczęściej zgłaszanych problemów z Teams dotyczyły szybkości uruchamiania i dołączania do spotkań, a także konsumpcji pamięci. Celem nowego Teams jest dwukrotnie szybsze działanie przy zużyciu połowy zasobów systemowych. Microsoft współpracował z firmą GigaOm zajmującą się benchmarkami, która przetestowała wydajność nowego i klasycznego Teams na trzech różnych maszynach (low-endowej, ogólnego zastosowania i wysoko wydajnej). GigaOm przeprowadził testy, porównując klasyczną i nową wersję Teams w takich obszarach, jak zachowanie instalacji, responsywność aplikacji i wpływ na zasoby systemu. Oto ich niektóre odkrycia:

  • Uruchamianie aplikacji do 2x szybciej.
  • Dołączanie do spotkań do 2x szybciej.
  • Przełączanie czatów/kanałów do 1,7x szybciej.
  • Zużycie o 50% mniej pamięci.
  • Zużycie o 70% mniej miejsca na dysku.

Nowy Microsoft Teams — prostszy

Nieustannie dążymy do zapewnienia prostego, ale bogatego w funkcje doświadczenia dla naszej różnorodnej i rosnącej bazy użytkowników. Właśnie dlatego nowa aplikacja Teams pozwala więcej przy mniejszej liczbie kliknięć — mówi Microsoft. Wśród ulepszeń, które firma wprowadziła do nowego Teams, znajdziemy:

  • Usprawnione działania: Mniej bałaganu upraszcza powiadomienia, wyszukiwanie, wiadomości i kanały.
  • Spersonalizowane doświadczenia: Rozmowy z wątkami, konfigurowalne czaty grupowe i interaktywne emoji zapewniają użytkownikom bardziej ekspresyjną współpracę.
  • Uproszczone spotkania: aktualizacje doświadczenia poprzedzającego dołączenie, widok galerii i udostępniania ekranu usuwają bariery na spotkaniach.

Nowy Microsoft Teams - szybszy, prostszy, bardziej elastyczny

Nowy Microsoft Teams — bardziej elastyczny

Microsoft ulepszył model uwierzytelniania oraz systemy synchronizacji i powiadomień, aby zapewnić bardziej spójne i płynne doświadczenie. Przykładowo wielu klientów potrzebuje współpracować z ludźmi spoza ich organizacji, co czasem oznacza, że potrzebują używać Teams w wielu organizacjach i na wielu kontach. Zamiast wylogowywać się i logować ponownie w innych wdrożeniach i na innych kontach, możesz teraz pozostać zalogowany/a na wszystkich kontach i otrzymywać z nich powiadomienia, niezależnie od tego, którego akurat używasz! Na prezentacji widać też integracje Teams z Microsoft 365 Copilot i Microsoft Loop, których oczywiście nie mogło zabraknąć w nowoczesnym doświadczeniu Teams.

Nowy Microsoft Teams - szybszy, prostszy, bardziej elastyczny

Nowy Teams ukazał się w publicznej wersji zapoznawczej dla użytkowników Microsoft 365. O jego szerszej dostępności i ewentualnych kolejnych funkcjach będziemy na bieżąco informować na CentrumXP!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia