Microsoft Teams oferuje wgląd w statystyki połączeń

Microsoft Teams oferuje wgląd w statystyki połączeń

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/9/2024, 5:30 PM

Liczba odsłon: 331

W czasach, gdy często Microsoft Teams dla firm stanowi centralny węzeł komunikacji i współpracy, skarbnica danych zawartych w rejestrach połączeń pozostaje w dużej mierze niewykorzystana ze względu na złożoność i wyzwania techniczne związane z dostępem do nich oraz ich analizą. Odpowiedzią na te trudności jest rozwiązanie Call Record Insights, które umożliwia firmom zrozumienie danych dotyczących rozmów i podjęcie działań na ich podstawie.

Call Record Insights to gotowy szablon aplikacji do pozyskiwania, analizowania, spłaszczania i przechowywania rejestrów połączeń Microsoft Teams pobranych za pośrednictwem Graph API. Aplikacja umożliwia pobieranie rejestrów połączeń Twojej dzierżawy, analizowanie ich w zrozumiałym formacie i przechowywanie ich w Cosmos DB oraz Kusto bez potrzeby samodzielnego pisania kodu.

Call Record Insights dla Teams

Jako że rozwiązanie korzysta z Cosmos DB, jest ono wysoce skalowalne, zaś dzięki użyciu Kusto jest przyjazne rozwojowi aplikacji i głębokiej analizie danych. Rozwiązanie jest w pełni wdrażane w dzierżawie administratora. Wszystkie dane są przetwarzane oraz przechowywane w tej dzierżawie, w której wdrożono aplikację. Call Record Insights Application Template jest rozwijany przez Microsoft jako projekt Open Source w GitHub.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/announcing-call-record-insights-for-microsoft-teams/ba-p/4108875