Te funkcje klasycznego Teams zostaną usunięte lub zmienione

Te funkcje klasycznego Teams zostaną usunięte lub zmienione

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/2/2024, 4:40 PM

Liczba odsłon: 355

W zeszłym roku został wydany nowy Microsoft Teams, który ciągle jeszcze jest dostępny równolegle z klasyczną aplikacją, której wsparcie dla większości użytkowników zakończy się 1 lipca tego roku. Przejście na nowy Teams to nie tylko nowe funkcje, wygląd i inne benefity, ale też zmiany. Wiemy już dokładnie, które funkcje przepadną wraz z klasycznym Teams, a które ulegną zmianie/aktualizacji.

Klasyczny Microsoft Teams Nowy Microsoft Teams
Możliwość śledzenia obecności innego użytkownika i powiadomienia o jego dostępności Kliknięcie awatara lub zdjęcia profilowego użytkownika daje szybki wgląd w jego status online, następny wolny termin w kalendarzu Outlook, godziny pracy, czas lokalny i miejsce pracy (praca zdalna lub w biurze).
Kontakty na czacie Nie możesz już uzyskiwać dostępu do Kontaktów z Czatu. Zamiast tego użyj nowej aplikacji Osoby (People). Możesz ją przypiąć do paska po lewej stronie.
Powiadomienia systemu Windows Powiadomienia są teraz w pełni obsługiwane przez aplikację Teams. Możesz nimi zarządzać w ustawieniach Teams.
Możliwość zapisywania wiadomości i plików w Teams Funkcja zapisywania nie jest już dostępna. Użytkownicy klasycznego Teams mogą pobierać swoje zapisane wiadomości i pliki do folderu lokalnego, który mogą otwierać w nowym Teams.
Ustawienia motywu Teams Podobnie jak inne aplikacje Office, motyw Teams domyślnie podąża za motywem systemu. Użytkownicy mogą go zmienić w ustawieniach Teams. Po wylogowaniu z Teams zmiany domyślnego motywu nie są zachowywane.
Podgląd schematu organizacji na czacie 1:1 Kliknij awatar lub zdjęcie profilowe użytkownika, aby przejść do diagramu organizacji z karty profilu.
Okno dialogowe ustawień Ustawienia Teams to teraz aplikacja dostępna z menu "Więcej opcji" (...) na pasku tytułu.
Ogólne zmiany wyglądu Kolory, style dymków i ogólny wygląd zostały zaktualizowane.
Polecenia paska wyszukiwania W nowym Teams nie są już obsługiwane polecenia /activity, /files, /goto, /help, /join, /keys, /mentions, /org, /saved, /testcall, /unread, /whatsnew, /who i /pop.
Dodawanie Wiki do karty kanału Zamiast aplikacji Wiki zobaczysz aplikację Notatki (Notes).
Dodawanie zewnętrznej usługi chmury z aplikacji Pliki oraz karty Pliki na kanałach Nie zobaczysz już opcji dodawania dysku w chmurze w aplikacji OneDrive na pasku po lewej ani w zakładce Pliki na kanałach. Możesz dodać zewnętrzny dysk w chmurze bezpośrednio z Teams App Store.
Dodawanie biblioteki dokumentów (DocLib) do karty na kanałach. Zamiast tego użyj aplikacji SharePoint. Następnie dodaj stamtąd bibliotekę dokumentów jako kartę na kanał. Istniejące biblioteki dokumentów automatycznie przekonwertują się do bibliotek dokumentów programu SharePoint przy pierwszym użyciu.
Karta aktywności na czacie Funkcja nie jest już dostępna.
Podgląd LinkedIn na czacie 1:1 Kliknij awatar lub zdjęcie profilowe użytkownika, aby przejść do zakładki LinkedIn na karcie profilu.
Edytowanie nazwy zespołu i zmiana obrazu zespołu w widoku "Edytuj zespół" Właściciele zespołów mogą zmieniać nazwę i obraz zespołu na karcie ustawień zespołu, wybierając Więcej opcji (...) > Zarządzaj zespołem.
Możliwość wyboru awatara z motywem EDU z listy w widoku edycji zespołu w Microsoft Teams for Education. Funkcja nie jest już dostępna.
Aplikacja Pliki na pasku po lewej stronie Aplikację Pliki w Teams zastępuje aplikacja OneDrive.
Możliwość dodawania tagów w oknie dialogowym "Dodaj członka" Teraz dostępny jest zaawansowany przepływ dla tagów.
Pomoc na pasku aplikacji Pomoc wraz z linkami pomocy i przesyłaniem opinii zostały przeniesione do menu "Więcej opcji" (...) na pasku tytułu.
Możliwość wylogowania się z obszaru powiadomień po prawej stronie paska zadań (systemowy tray). Funkcja nie jest już dostępna.
Zakładki oparte na kartach adaptacyjnych na kartach w aplikacji osobistej Funkcja nie jest już dostępna.
Karta aplikacji Whiteboard automatycznie wyświetlana w kartach spotkania Użycie karty podsumowania z kalendarza pozwala uzyskać dostęp do pliku Whiteboard udostępnionego na spotkaniu.
Zewnętrzne i niestandardowe rozwiązania logowania korzystające z RunAs lub nieudokumentowanych haków Funkcja nie jest już dostępna.
Nazwa aplikacji to Microsoft Teams classic – z wyjątkiem Windows 11, gdzie jest to Microsoft Teams classic (work or school) Microsoft Teams (work or school) to teraz Microsoft Teams.
Tryb prezentera podczas udostępniania PowerPoint Live Tryb prezentera nie jest już dostępny. Aby używać trybów prezentera, rozpocznij sesję udostępniania ekranu i wybierz jeden z trzech dostępnych trybów.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-gb/microsoftteams/new-teams-whats-changing