Nowy Planner w Teams staje się ogólnodostępny

Nowy Planner w Teams staje się ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/4/2024, 1:40 PM

Liczba odsłon: 595

W połowie marca nowa aplikacja Planner w Microsoft Teams stała się dostępna w wersji zapoznawczej, zastępując aplikację Tasks (Planner i To Do). Nowy Planner skaluje się od aplikacji do zarządzania wspólnymi zadaniami, do bogatego zarządzania projektami. Rozciąga się to też na różne role w organizacji. Wersja ta zaczyna być ogólnodostępna.

Nowy Planner zaczął być udostępniany wczoraj niewielkiemu odsetkowi użytkowników Teams i powinien dotrzeć do wszystkich dopiero w kolejnych tygodniach. Aplikacja łączy prostotę Microsoft To Do, współpracę Microsoft Planner oraz moc Microsoft Project dla sieci Web w jednym, znajomym doświadczeniu wbudowanym w Teams. Nie wpływa to na wspomniane aplikacje w ich zewnętrznych punktach końcowych, jednak w tym roku do nowego Plannera przejdą jeszcze aplikacje Planner web i Project for the Web. Planner otrzymał także nową ikonę:

Microsoft Planner - ikona (2024)

Użytkownicy pakietu Microsoft 365 mogą uzyskiwać dostęp do możliwości premium Plannera, takich jak tworzenie i edytowanie zadań i planów, podgląd pełnej listy zadań przypisanych do użytkownika w widoku "Moje zadania", różne widoki planów (Siatka, Lista, Tablica), widok "Mój dzień" i nie tylko. Funkcje te są także dostępne dla posiadaczy licencji Microsoft Project.

Microsoft zapowiada regularne aktualizacje nowego Plannera jeszcze przed jego ogólną dostępnością dla 100% użytkowników Teams. W najbliższych dniach lub tygodniach do aplikacji trafią: Copilot w Plannerze, szybsze i lepsze widoki "Mój dzień" i "Moje zadania", podgląd zadań z Project for the Web w widoku "Moje zadania", sortowanie listy zadań i poprawki błędów.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/planner-blog/the-new-microsoft-planner-begins-roll-out-to-general/ba-p/4101056