Widok prezentera w PowerPoint teraz także w Microsoft Teams

Widok prezentera w PowerPoint teraz także w Microsoft Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/15/2021, 5:19 PM

Liczba odsłon: 6970

Widok prezentera (Presenter View) to popularna funkcja w PowerPoint, która zapewnia widok prezentacji wraz z notatkami na ekranie komputera, podczas gdy widownia ogląda jedynie przeznaczone dla niej slajdy. Od wczoraj widok ten jest dostępny również w Microsoft Teams jako publiczna wersja zapoznawcza.

Widok prezentera oferuje trochę ekstra pomocy za kulisami, gdy transmitujemy prezentację na spotkaniu Teams. Gdy wybierzemy plik PowerPoint z zasobnika udostępniania Teams, widok prezentera otworzy się automatycznie. Zobaczymy na nim bieżący slajd, związane z nim notatki oraz pasek miniatur, który ułatwia nawigację między slajdami.

Prezentacja w Teams

Widok ten jest w pełni zakulisowy. Oznacza to, że jest prywatny i znajduje się pod kontrolą osoby prezentującej. Widownia zobaczy jedynie bieżący slajd (na pasku z miniaturami obrysowany na czerwono) albo slajd, który wybierze dany odbiorca (jeśli nie zablokowaliśmy nawigowania przez widownię). W przypadku, gdy w spotkaniu uczestniczy współprezenter, może on kliknąć przycisk "Przejmij kontrolę", a wtedy otworzy się u niego automatycznie widok prezentera, podczas gdy poprzednia osoba z tym widokiem przejdzie do normalnego widoku odbiorcy — bez notatek i paska miniatur.

Funkcjonalność jest już dostępna w wersji public preview i aby jej używać, nasz administrator musi najpierw ustawić zasadę zarządzania, która włącza funkcje wersji zapoznawczej. Użytkownicy następnie wybierają indywidualnie, czy dołączyć do publicznej wersji zapoznawczej.