Znamy szczegółowe plany współpracy Microsoftu i Xiaomi

Znamy szczegółowe plany współpracy Microsoftu i Xiaomi

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:24
26.02.2018
0 komentarzy
1079 wyświetleń

W miniony piątek pisaliśmy o porozumieniu, w ramach którego Microsoft i Xiaomi będą współpracować na polach chmury, AI, laptopów i cyfrowych asystentów. Prócz tego, że firmy chcą rozwijać wyposażenie dla laptopów i umieścić Cortanę na urządzeniach Xiaomi, o dokładnych planach nie było wiadomo zbyt wiele. Wszystko rozjaśnia post Microsoftu. Przekonajmy się, jakie będą konkrety tego ciekawego partnerstwa.

Microsoft + Xiaomi

Piątkowe porozumienie między dwoma gigantami technologii Microsoft nazywa pełną nazwą - to Strategic Framework Memorandum of Understanding (MoU). Owo strategiczne memorandum zakłada, że "globalnie wiodące technologie Microsoftu w zakresie chmury obliczeniowej i AI pomogą w umacnianiu pozycji lidera Xiaomi na rynku urządzeń mobilnych, inteligentnych urządzeń i usług, a także przyspieszą jego międzynarodową ekspansję". Zdaniem firmy z Redmond jego chiński partner należy do najbardziej innowacyjnych w swoim regionie. Xiaomi na tym nie poprzestaje i pracuje nad swoją popularnością na całym świecie, np. w Indiach, gdzie w ostatnim kwartale zajął pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedawanych smartfonów. Jak dodaje Harry Shum, EVP działu Artificial Intelligence and Research Group w Microsoft, doświadczenie w AI oraz produkty firmy z Redmond, takie jak Azure, pomogą Xiaomi rozwinąć dużo bardziej zaawansowaną technologię i udostępniać ją na całym świecie. Strategiczne porozumienie obu firm skupi się na kilku aspektach:

  • Wsparcie dla chmury: Xiaomi obecnie szybko poszerza swoją bazę użytkowników na globalnym rynku. Xiaomi i Microsoft będą eksplorować możliwości platformy Azure, by wspierać przechowywanie danych użytkowników, transfer, obliczenia i inne usługi w chmurze na rynkach międzynarodowych.
  • Laptopy: Xiaomi skorzysta ze wsparcia Microsoftu w zakresie joint marketingu, kanałów dystrybucji i rozwoju przyszłych produktów w postaci laptopów i urządzeń pokrewnych, które Xiaomi zamierza wprowadzić na rynki międzynarodowe.
  • Microsoft Cortana + Mi AI Speaker: obie firmy rozmawiają o szansach integracji Cortany z Mi AI Speaker. Dyskusje na wysokim szczeblu menadżerskim dotyczą głębokiej integracji wspomnianych technologii i współpracy nad głośnikami działającymi pod kontrolą AI.
  • Współpraca między usługami AI: Xiaomi i Microsoft zamierzają eksplorować wiele projektów, bazując na technologiach AI tego drugiego, takich jak Computer Vision, Speech, Natural Language Processing, Text Input, Conversational AI, Knowledge Graph and Search, oraz na produktach i usługach napędzanych przez AI, takich jak Bing, Edge, Cortana, XiaoIce, SwiftKey, Translator, Pix, Cognitive Services i Skype.

Strategiczne porozumienie Microsoft Corp. i Xiaomi Inc. pogłębia trwające już prawie 2 lata partnerstwo, otwierając je na szereg nowych inicjatyw. Obie strony widzą w tym obopólne korzyści - dotarcie Microsoftu na szeroki wachlarz urządzeń chińskiego producenta i wzbogacenie tych urządzeń oprogramowaniem Microsoftu, co ma przydać im wyższej wartości i bardziej wyróżnić na rynku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/details-on-the-recent-strategic-mou-signed-by-xiaomi-and-microsoft/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor