Żegnaj, Xbox Preview. Czas na Xbox Insider Program!

Żegnaj, Xbox Preview. Czas na Xbox Insider Program!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:59
08.11.2016
0 komentarzy
1452 wyświetlenia

W marcu tego roku Terry Myerson mówił o planach połączenia programów Xbox Preview z Windows Insider. Miało do tego dojść gdzieś po wydaniu Anniversary Update. Jako że "nie ma sensu, by te rzeczy działały oddzielnie", Microsoft wprowadza właśnie plan w życie. Larry Hryb z działu Xbox (znany też jako Major Nelson) ogłosił, że Xbox Preview to odtąd Xbox Insider, a nowa nazwa odzwierciedla charakter i otwartość programu.

W rozwoju Xbox zawsze ważną rolę pełnił feedback, a najczęstszym kanałem do jego przesyłania był właśnie program Xbox Preview. To w nim najbardziej zapaleni gracze mogli testować najnowsze funkcje na długo przed ich publicznym udostępnieniem. Program wystartował w lutym 2014 r. i poprzez zapytania, prośby, pomysły i miliony głosów pomógł w kształtowaniu dalszych losów Xbox z mocnym uwzględnieniem opinii użytkowników. Teraz ewoluuje sam program i wraz z nową nazwą na jego pokładzie pojawią się nowe funkcje i możliwości. Co prócz nazwy się zmieniło?

Xbox Insider

Xbox Insider to nazwa, która według Majora Nelsona "odzwierciedla sposób, w jaki rozszerzamy [program], by oferować włączające opcje dostarczania feedbacku w poglądowych wersjach aplikacji, gier i aktualizacji systemu". Istotne z punktu widzenia nazwy jest także to, że na wzór Windows Insider "Xbox Insider Program będzie wkrótce otwarty dla wszystkich użytkowników Xbox". Innymi słowy, aby przełączyć się z wydania publicznego na poglądowe (i odwrotnie) nie będzie trzeba spełniać żadnych specjalnych warunków. Kolejną ważną zmianą jest nowa tablica (wcześniej jako Xbox Preview Dashboard), którą zaprojektowano od nowa w oparciu o sugestie fanów. Teraz czas na podsumowanie najważniejszych zmian w jej obrębie:

  • Nowa nazwa - Xbox Insider Hub;
  • Personalizacja, która zapewnia lepiej dostosowane powiadomienia, questy i szanse na wczesny dostęp do wybranych gier i aplikacji;
  • Nowy interfejs (UI), zainspirowany przez New Xbox One Experience, ułatwiający odnalezienie właściwych informacji i przesyłanie bogatszego feedbacku;
  • Karta profilu Xbox Insider, gdzie w centrum stoją osiągnięcia i wniesiony wkład;
  • Wsparcie dla wielu użytkowników na jednej konsoli.

Zmiany zaczęły być już wprowadzane i są widoczne dla wybranego grona testerów, którzy wykazywali się największą aktywnością i przesłali najwięcej feedbacku od początku istnienia programu Xbox Preview. Pozostali użytkownicy programu nie muszą pobierać żadnej aktualizacji - przejdą oni na Xbox Insider automatycznie w ciągu najbliższych tygodni. Podobnie stanie się z ogólną dostępnością Xbox Insider dla wszystkich zainteresowanych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://majornelson.com/2016/11/07/the-xbox-insider-program-is-the-next-step-in-providing-feedback-on-xbox/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor