Wsteczna kompatybilność Xbox One również dla gier na wielu dyskach

Wsteczna kompatybilność Xbox One również dla gier na wielu dyskach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:59
14.05.2016
0 komentarzy
1438 wyświetleń

Xbox One posiada funkcję wstecznej kompatybilności od listopada 2015 roku. Oznacza to, że na najnowszej konsoli zagramy w tytuły z generacji Xbox 360. Do tej pory możliwe to było tylko dla gier wydanych na jednym nośniku (DVD). Od teraz Xbox One wspiera również scenariuszem z wieloma dyskami. Pierwszym tytułem w tej opcji jest Deus Ex: Human Revolution Director's Cut, dla którego wsparcie dodano w tym tygodniu.

Informacja po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w serwisie Reddit, na którym to Larry Hryb (Major Nelson) napisał: "Mogę potwierdzić, że zespół BC ukończył prace nad wsparciem scenariuszy z wieloma dyskami. Nie zapomnijcie podziękować inżynierom BC". Microsoft potwierdził później te nowiny, wydając następujące oświadczenie: "Tak, Deus Ex: Human Revolution Director's Cut jest pierwszym wielodyskowym, wstecznie kompatybilnym tytułem, dodanym do programu. Wiedzieliśmy, że fani proszą o tę funkcję i nasi inżynierowie ciężko pracowali nad opracowaniem rozwiązania, które by to umożliwiało, dzięki czemu możemy dalej rozszerzać listę tytułów w Xbox One Backward Compatibility. Nadal słuchamy naszych fanów w Xbox Feedback i pracujemy z partnerskimi wydawnictwami nad zwiększeniem biblioteki kompatybilnych tytułów, w tym także gier na wielu dyskach".

Jak wspomnieliśmy, w tym tygodniu do listy kompatybilnych wstecznie tytułów dołączyło 5 gier (w sumie jest ich teraz 182):

  1. Faery: Legends of Avalon
  2. Final Fight: DblImpact
  3. Deus Ex: Human Revolution - Director’s Cut
  4. Puzzlegeddon
  5. Frogger 2

Zielone światło dla scenariusza z wykorzystaniem wielu dysków otwiera Xbox One na kolejną podgrupę tytułów z Xbox 360. Dostępne na dziś dzień 182 tytuły to oczywiście kropla w morzu wszystkich wydawnictw na nieprodukowaną już konsolę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xbox-one-backward-compatibility-can-now-handle-multi-disc-xbox-360-games

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor