Windows 10 z ulepszonym zarządzaniem programami

Windows 10 z ulepszonym zarządzaniem programami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:35
15.03.2015
0 komentarzy
2699 wyświetleń

W ciągu ostatnich kilku lat apki przejęły centralną pozycję w każdym typie urządzeń. Począwszy od telefonu, poprzez komputer PC, kończąc na konsoli Xbox, aplikacje są wszędzie. Różne systemy radzą sobie z ich dodawaniem i usuwaniem na różne sposoby. Nieco świeżości w tym temacie wniósł Windows 10, a dokładniej rzecz biorąc - wyciekła ostatnio kompilacja 10036.

Build 10036 to nieoficjalna kompilacja systemu, która wczoraj wyciekła do sieci. Szereg nowości w interfejsie objął m. in. menu Start, ekran instalatora czy Widok Zadań. Pewne zmiany zaszły także w panelu "Rozmiary aplikacji" i właśnie na nich dziś się skupimy. Panel ten został zaktualizowany w porównaniu z ostatnią wersją z builda 9926. Na zrzutach ekranu poniżej zobaczycie porównanie obu wersji. W nowszej pojawiły się opcje sortowania według rozmiaru oraz określonego dysku. Wyszukamy też konkretną apkę, wpisując jej nazwę. Wówczas zostanie ona przeciągnięta na górę listy.

10036

Ponadto na liście są już widoczne aplikacje, które nie pochodzą ze Sklepu Windows. Na powyższym obrazie widzimy więc apkę VMware Tools (którą swoją drogą polecamy do uruchamiania Windows 10: Technical Preview) oraz pakiety C++. Jedną z nowości jest też możliwość łatwego przenoszenia aplikacji z jednego urządzenia pamięci masowej do drugiego. Dzięki temu możemy przenieść całe aplikacje z karty SD na dysk twardy komputera, by zyskać na niej więcej miejsca. Dla porównania przedstawiamy jeszcze 'oficjalny' wygląd panelu "Rozmiary aplikacji" z builda 9926:

9926

Jest to jedna z szeregu pomniejszych aktualizacji interfejsu, które nadeszły wraz z 'partnerskim' buildem 10036. Niebawem opiszemy też inne nowości, które najprawdopodobniej trafią także do oficjalnych kompilacji systemu, dlatego bądźcie razem z nami!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-10036-app-management-improved

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor