Windows 10 pozwoli zablokować pobieranie automatycznych aktualizacji

Windows 10 pozwoli zablokować pobieranie automatycznych aktualizacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:55
27.07.2015
0 komentarzy
3928 wyświetleń

Do ogólnoświatowej premiery Windows 10 zostały już zaledwie 2 dni, tymczasem Microsoft udostępnia pomniejsze aktualizacje dla builda 10240 (RTM) niemal każdego dnia. Większość z nich skupia się na poprawkach błędów i bezpieczeństwa, ale nie tylko. Nowy pakiet o nazwie KB3073930 pozwala użytkownikowi ukryć lub zablokować aktualizacje Windows i sterowników.

Niedawno informowaliśmy was, że Użytkownicy Windows 10 Home nie będą mogli wyłączyć automatycznych aktualizacji z Windows Update. Okazuje się, że niekoniecznie musi tak być. Wspomniany pakiet KB3073930 dedykowany jest użytkownikom kompilacji Insider Preview, którzy doświadczają poważnych problemów z aktualizacjami. Jego cyfrowy podpis wskazuje na kompilację z dnia 15 czerwca, a związany z nim artykuł w Bazie Wiedzy został utworzony 7 lipca. Choć pakiet współpracuje z kompilacjami poglądowymi, został on powiązany z finalnym buildem 10240, co może oznaczać, że pozostanie w systemie po 29 lipca.

Windows 10Windows 10

"Aktualizacje poprawiają bezpieczeństwo i wydajność twojego komputera, jednak gdy aktualizacja nie działa, możesz ją tymczasowo ukryć. Windows nie będzie automatycznie instalował ukrytych aktualizacji" - głosi komunikat od Microsoft. Na powyższych zrzutach ekranu widzimy okno główne narzędzia oraz listę aktualizacji, które możemy ukryć. Niestety nie jest jasne, co oznacza "tymczasowe" ukrycie aktualizacji. Jako że okres ten nie został zdefiniowany, możemy tu równie dobrze mówić o kilku tygodniach, co o czasie nieokreślonym.

Nawet jeśli wybrane aktualizacje uda się zablokować całkowicie, dalsze aktualizowanie Windows 10 może okazać się niemożliwe. Microsoft już w połowie lipca informował, że "aktualizacje są kumulatywne, co oznacza, że każda z nich zbudowana jest na bazie wszystkich aktualizacji ją poprzedzających. Urządzenie musi posiadać zainstalowane najnowsze aktualizacje, by pozostawało wspierane".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-tool-to-allow-you-to-block-automatic-windows-10-updates

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor