Windows 10 otrzymał pierwszą aktualizację Windows Update

Windows 10 otrzymał pierwszą aktualizację Windows Update

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
23:26
27.01.2015
1 komentarz
2311 wyświetlenie

Wszyscy aktywni testerzy Windows 10, którzy próbują zaznajomić się z tym systemem wchodząc w jego najciemniejsze zakamarki, powinni odwiedzić w nim również ekran ustawień Windows Update. Mimo że najnowsza kompilacja systemu została oddana do rąk użytkowników zaledwie kilka dni temu, już teraz Microsoft opublikował dla niej pierwszą aktualizację.

Wspomniana aktualizacja Windows Update, oznaczona numerem KB3034229, wprowadza szereg poprawek i usprawnień, które powinny z powodzeniem usunąć kilka mniej lub bardziej drażniących błędów i niedociągnięć. W ramach tego zestawu Microsoft dostarcza do systemu:

  • Usprawnienia w zakresie niezawodności mające na celu zmniejszenie liczby awarii systemu związanych z procesem explorer.exe oraz usunięcie problemów z migracją na żywo maszyny wirtualnej
  • Poprawki usuwające problemy związane z ponownym instalowaniem usuniętych aplikacji, uwzględnianiem oczekujących aktualizacji Windows Update w historii aktualizacji, brakiem możliwości uruchomienia menu Start oraz losową pikselizacją na ekranie w przypadku korzystania z klienta Remote Desktop Client
  • Poprawkę zwiększającą czas działania na baterii
  • Usprawnienia wydajności dedykowane przeglądarce Internet Explorer

Windows Update - Windows 10 bulid 9926

Użytkownicy, którzy już pobrali i zaktualizowali swój system o powyższe poprawki potwierdzają, że wszystkie wymienione powyżej problemy faktycznie zostały zażegnane. Aktualizacja dostępna jest jedynie poprzez usługę Windows Update (tym samym jej slipstreaming nie jest możliwy) i dedykowana jest zarówno wersji klienckiej, jak i serwerowej, w obu obsługiwanych architekturach. Po zakończeniu instalacji wymagany jest restart systemu.

Mając świadomość, że aktualizacja ta dotyczy testowej wersji Windows, konieczność ponownego uruchomienia systemu po dokonaniu aktualizacji raczej nie będzie stanowić dla nikogo większego problemu. Tym bardziej, że powinniśmy go zainstalować w formie maszyny wirtualnej. Mimo wszystko warto pamiętać, że po zaktualizowaniu Windows 10, system zostanie uruchomiony ponownie tylko i wyłącznie po dłuższym czasie bezczynności komputera. Ponadto na ekranie ustawień usługi Windows Update możemy również skorzystać z opcji powiadomienia o zakończeniu instalacji aktualizacji wraz możliwością zaplanowania restartu systemu o wybranej przez nas porze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • MMhus 23:57 27.01.2015

    News spóźniony 4 dni :(

Skomentuj

Autor