Windows 10 dostępny również dla firm

Windows 10 dostępny również dla firm

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:09
29.07.2015
1 komentarz
2583 wyświetlenia

Udostępnione dziś edycje Home i Pro systemu Windows 10 trafiły nie tylko do użytkowników domowych ze 190 krajów, ale są już także dostępne dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. Na rozprowadzane w ramach licencjonowania grupowego edycje Enterprise oraz Education trzeba jednak poczekać do 1 sierpnia.

Jak informuje w swoim wpisie na blogu Windows Jim Alkove, firma Microsoft jest niezwykle podekscytowana dostępnością nowego systemu Windows 10 dla wszystkich docelowych klientów, w tym również klientów biznesowych. Jak podaje Alkove, zgodnie z niedawno przeprowadzoną przez Spiceworks ankietą 60% przebadanych działów IT wykazało duże zainteresowanie nowym systemem, zaś 40% z nich ma w planach jego wdrożenie w swojej firmie w przeciągu roku od daty wydania systemu. Do końca 2017 roku chęć wdrożenia w swojej firmie systemu Windows 10 zadeklarowało 74% przedsiębiorstw, co uczyniłoby z niego najszybciej wdrażaną wersję Windows w historii.

W kontekście biznesu takie elementy, jak nowe menu Start, asystentka Cortana czy przeglądarka Microsoft Edge mają drugorzędne znaczenie. W systemie Windows 10 szefowie działów IT upatrują przede wszystkim nowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak platformy uwierzytelniania Microsoft Passport i Windows Hello znoszące konieczność stosowania haseł do logowania się w systemach, urządzeniach i aplikacjach firmowych, ochrona tożsamości Credential Guard i zabezpieczająca urządzenia ochrona programowo-sprzętowa Device Guard, czy w końcu ochrona i szyfrowanie poufnych danych przedsiębiorstwa realizowane przez funkcje Enterprise Data Protection i Azure Rights Management.

Windows 10 to także zmniejszone koszty wdrażania i zarządzania urządzeniami. Ujednolicona i dostępna na wszystkie urządzenia Windows 10 platforma Mobile Device Management ułatwia zarządzanie smartfonami, tabletami, czy innymi komputerami z tym systemem, dobrze wpisując się w nurt Bring Your Own Device i narzędzie Microsoft Intune. Z resztą dziś, przy tak dużej popularności urządzeń typu 2-w-1, pracownikom zamiast kilku oddzielnych komputerów stacjonarnych i przenośnych w zupełności wystarczy jedno tego typu urządzenie z Windows 10 i trybem Continuum, które w razie konieczności mogą zabrać ze sobą w teren, a po zakończeniu pracy zabrać urządzenie do domu, bez jakichkolwiek obaw o utratę cennych danych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • fsdf 12:39 01.08.2015

    co za brednia. Juz widze jak firmy leca by uzyc w10

Skomentuj

Autor