Windows 10 będzie pobierał aktualizacje w połączeniu taryfowym

Windows 10 będzie pobierał aktualizacje w połączeniu taryfowym

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
08:52
17.03.2017
1 komentarz
2134 wyświetlenia

Pełno jest historii firm, które traciły pieniądze z powodu automatycznego pobierania aktualizacji w Windows 10. Działo się tak, gdyż system sam wymuszał ściąganie łatek nawet jeśli komputer działał w płatnej sieci, przez co rachunki od dostawców sieciowych niejednokrotnie wynosiły krocie. Niektóre przedsiębiorstwa nawet uznały, iż dla świętego spokoju warto wrócić do poprzedniego Windowsa. Na szczęście jakiś czas później pojawiła się opcja ustawienia połączenia bezprzewodowego jako taryfowego, dzięki czemu limit danych nie był już przekraczany. Niestety, sytuacja ta może się już niebawem zmienić.

Począwszy od wtorkowej łatki, system Windows 10 (Insider Preview) znowu zacznie pobierać aktualizacje, nie zważając na ograniczenia taryfowe. Wskazuje na to dosyć jasno komunikat, który pojawił się w sekcji Windows Update: Będziemy automatycznie pobierać i instalować aktualizacje, o ile nie używasz połączenia taryfowego, w przypadku którego mogą być naliczane opłaty. W takiej sytuacji będziemy automatycznie pobierać tylko aktualizacje niezbędne do zapewnienia bezproblemowego działania systemu Windows. Co prawda dotyczyć to będzie tylko części łatek, niemniej może się to odbić negatywnie na zużyciu danych.

Windows Update w Insider Preview

Nie jest pewnym, czy po ukazaniu się Creators Update system nadal będzie dokonywał opisywanego wyżej wymuszenia, jednak nie jest ono z pewnością funkcją pożądaną przez właścicieli firm, której pracownicy często zmuszeni są do korzystania z płatnej łączności, jak chociażby LTE. Trudno im się zresztą dziwić, w końcu przekroczone limity zużycia danych oznaczają większe, często wręcz drakońskie koszty.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-will-now-download-updates-automatically-metered-connections/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Jerzy 11:11 18.03.2017

    Ostatnia wtorkowa aktualizacja powoduje duże problemy!! Windows 10 KB4013429 -Opisane w bazie wiedzy!! Jak można wypuszczać tak niedorobiony produkt."Windows DVD Player (and 3rd party apps that use Microsoft MPEG-2 libraries) crashes when run." I co robić? Czekać na poprawkę poprawki.... Moja cierpliwość powoli się kończy.

Skomentuj

Autor