Windows 10 SDK zgodny z April 2018 Update

Windows 10 SDK zgodny z April 2018 Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:59
01.05.2018
0 komentarzy
678 wyświetleń

Zestaw narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10 w wersji ogólnodostępnej otrzymał aktualizację, która wprowadza funkcje i API zgodne z April 2018 Update. Windows 10 SDK posiada teraz ten sam numer kompilacji (build 17134.1), co najświeższe wydanie Dziesiątki w Public Release. Na jakie nowości mogą liczyć deweloperzy i co pojawi się w aplikacjach dla Windows?

Windows 10 SDK April 2018 Update

Przypomnijmy, że Windows 10 SDK "oferuje najnowsze nagłówki, biblioteki, metadane i narzędzia do tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10. W połączeniu z najnowszą wersją programu Visual Studio 2017 zapewnia optymalne środowisko tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10". Jako że każda główna aktualizacja Dziesiątki wnosi na pokład nowe API, deweloperzy mogą je adresować w swoich aplikacjach. Zmiany w wersji 17134.1 sprowadzają się do czterech najważniejszych punktów:

  • Windows Machine Learning (WinML): WinML pozwala uruchamiać modele ML ONNX na dowolnym urządzeniu z Windows 10 April 2018 Update (lub wyższą wersją). Model można przeciągnąć do VS, załadować i wykonać w oparciu o dane wejściowe, tym samym dodając machine learning do swoich aplikacji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
  • Timeline, Aktywności Użytkownika i Adaptive Cards: Timeline i Aktywności Użytkownika to nowe sposoby pozwalające użytkownikowi powrócić do wcześniej przeglądanej lub edytowanej zawartości. Adaptive Cards to z kolei zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji Build 2017 międzyplatformowy framework pozwalający zbudować JSON raz i wykorzystać go w wielu różnego rodzaju aplikacjach dla różnych systemów operacyjnych. Aktywności Użytkownika i Adaptive Cards będą ponadto ważnymi API w Sets, o czym Microsoft zamierza powiedzieć więcej na zbliżającej się konferencji Build 2018.
  • Nowe kontrolki UX: widok drzewa, pull to refresh i content links to tylko niektóre z nowych kontrolek. Jak twierdzi Microsoft, mogą one dodać nową funkcjonalność do naszych aplikacji, tym samym je ubogacając.
  • Wiele instancji aplikacji UWP: "W Windows 10 version 1803 wasze aplikacje UWP mogą teraz wybrać opcję wsparcia dla wielu instancji. Możecie zdecydować, czy ma zostać otwarta nowa instancja, czy aktywowana istniejąca instancja" - wyjaśnia Microsoft. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Aktualną wersję SDK można już pobrać z serwera Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/04/30/start-developing-on-windows-10-april-2018-update-today/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor