Microsoft i Canonical wprowadzają natywne wsparcie dla .NET na Linuksie

Microsoft i Canonical wprowadzają natywne wsparcie dla .NET na Linuksie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/16/2022, 5:52 PM

Liczba odsłon: 1783

Dobre wieści dla deweloperów .NET, którzy chcieliby pracować na Linuksie. Microsoft i Canonical ogłosili, że wprowadzają natywną obsługę .NET 6 na Linuksa, począwszy od Ubuntu 22.04 LTS, zarówno dla hostów, jak i kontenerów. Programiści mogą już instalować SDK oraz runtime'y ASP.NET i .NET za pomocą jednego polecenia "apt install".

.NET jako pakiet .deb dla Ubuntu to efekt ścisłej współpracy między Microsoft i Canonical. Deweloperzy .NET mogą już zacząć przygodę z Linuksem na Ubuntu, czerpiąc korzyści z okresowych aktualizacji zabezpieczeń i nowych wydań. Użytkownicy i deweloperzy mogą teraz instalować pakiety .NET 6 na Ubuntu za pomocą prostego polecenia "apt install dotnet6". Dostępne są też gotowe do użycia, zoptymalizowane obrazy kontenerów.

.NET 6 jest teraz dołączony do Ubuntu 22.04 (Jammy). Microsoft udostępnia też .NET z Chiseled Ubuntu Containers, nową ofertą niewielkich i bezpiecznych kontenerów od Canonical. Dostępne są też zaktualizowano sample dotnetapp oraz aspnetapp umożliwiające wypróbowanie .NET z Chiseled Ubuntu Containers. Microsoft i Canonical zobowiązali się do dostarczania nowych wydań .NET wraz z wydaniami Ubuntu oraz upewniania się, że ze sobą dobrze współpracują. Obejmuje to aktualizacje zabezpieczeń i bezpieczne dostarczanie obrazów kontenerów.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że .NET 6 jest dostępny w Ubuntu 22.04 oraz że Canonical zdecydował się współpracować z nami jako ich partnerem przy starcie obrazów Ubuntu Chiseled — skomentował Microsoft. Więcej dowiedzieć się można na blogach Microsoft i Canonical.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia