Microsoft .NET 7 przestanie być wspierany 14 maja 2024 r.

Microsoft .NET 7 przestanie być wspierany 14 maja 2024 r.

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/28/2024, 4:20 PM

Liczba odsłon: 455

Deweloperzy oprogramowania w dalszym ciągu korzystający z .NET 7 powinni pomyśleć nad aktualizacją w najbliższej przyszłości. Już bowiem za półtora miesiąca ta wersja frameworka przestanie być wspierana. Microsoft wyjaśnił zasady wsparcia tej i kolejnych wersji .NET, a także dalsze możliwości dla deweloperów i użytkowników.

.NET 7 przestanie być wspierany 14 maja 2024 roku. Po tej dacie Microsoft nie będzie już dostarczał aktualizacji serwisowych, w tym poprawek bezpieczeństwa i wsparcia technicznego, dla .NET 7. Aby zachować wsparcie, musisz wykonać uaktualnienie do .NET 8 przed tą datą – pisze Rahul Bhandari z Microsoft i wyjaśnia, że .NET 7 jest wydaniem STS, które jest wspierane przez 18 miesięcy (od listopada 2022 roku).

Microsoft .NET 7 przestanie być wspierany 14 maja 2024 r.

14 maja wypada Patch Tuesday. Może być to dzień ostatniej aktualizacji .NET 7, jeżeli zostaną do tego czasu wykryte jakieś krytyczne problemy. Co dalej? Wiemy już, co nastąpi po wygaszeniu wsparcia:

  • Aplikacje korzystające z tej wersji będą dalej działać.
  • Nie będzie już aktualizacji bezpieczeństwa dla .NET 7.
  • Dalsze korzystanie z niewspieranej wersji naraża na podatności bezpieczeństwa.
  • Możesz nie być w stanie uzyskać wsparcia technicznego dla aplikacji .NET 7.

Microsoft zaleca też użytkownikom aplikacji .NET 7 skontaktowanie się z deweloperem lub dostawcą i zapytanie, czy dostępna będzie wersja oparta na .NET 8. Deweloperzy mogą wykonać aktualizację do .NET 8, zmieniając wartość właściwości TargetFramework w pliku projektu na net8.0. Potrzebne tez będzie uaktualnienie środowiska programistycznego i hostingowego.

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/dotnet/donet-7-end-of-support/